ВККС звинуватила ДБР у посяганні на незалежність Комісії та перешкоджанні діяльності
Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила, що 14 березня члени Комісії отримали повістки про виклик на 17 та 18 березня до Державного бюро розслідувань. ВККС називає подібні дії ДБР втручанням з метою дестабілізації в світлі оцінювання суддів ОАСК і Печерського суду.
Про це йдеться на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України також про це заявив очільник Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Відповідно до інформації Комісії, членів ВККС допитають як свідків у межах кримінального провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 182 (незаконне збирання, зберігання, використання інформації про особу) та ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення службовою особою) Кримінального кодексу.
У ВККС зазначили, що допити відбудуться у зв’язку зі спробами ВККС відновити первинне кваліфікаційне оцінювання судді Печерського райсуду Києва Оксани Царевич, яку в 2016 році звільнили за порушення присяги судді, однак у 2021 році Верховний Суд визнав її звільнення з посади незаконним.
1 квітня 2021 року Царевич повторно зарахували до складу Печерського райсуду Києва, хоча наразі вона не здійснює правосуддя через сплив 5-річного строку повноважень.
Своєю чергою, 14 серпня 2024 року ВККС вирішила відновити первинне кваліфікаційне оцінювання Оксани Царевич.
“Вища кваліфікаційна комісія суддів України розцінює дії Державного бюро розслідувань як посягання на інституційну незалежність Комісії як органу суддівського врядування з метою дестабілізації її роботи та перешкоджання у виконанні покладених завдань. Такі дії можуть призвести до зриву конкурсів до Вищого антикорупційного суду, апеляційних та місцевих судів, а також завершення кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, що ставить під загрозу євроінтеграційні прагнення України”, – йдеться в заяві.
Серед іншого у ВККС повідомили, що на 17 березня 2025 року призначені тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей в межах процедури кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді, зокрема, суддів Окружного адміністративного суду міста Києва та інших адміністративних судів, суддів Печерського районного суду міста Києва та інших місцевих загальних судів України.
“З одного боку – орган, перезавантаження якого було пріоритетом євроінтеграції, який нарешті здійснює очищення судової влади від корупціонерів і російської агентури – що теж є пріоритетом для євроінтеграції і, відверто, виживання держави. З іншого – та сама російська агентура, судді Майдану, судді ОАСК, який 16.02.2022 видав для рускіх рішення про повернення на трон Януковича. І ДБР, які діють в їхніх інтересах”, – написав голова Фундації DEJURE.
Нагадаємо, 14 березня поточного року правоохоронці проводили обшуки за місцем проживання заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у межах розслідування щодо можливого введення в оману суду.
Напередодні низка медіа повідомляли про обшуки у будівлі ВККС та ризик зриву оцінювання десятків суддів через вилучення серверів комісії.