В’язнів в Україні побільшало, але не критично – експерт

Дата: 15 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Кількість в’язнів в Україні почала збільшуватись після майже двох з половиною років постійного скорочення.

Так, станом на 1 червня 2015 року засуджених зменшилося майже вдвічі у порівнянні з 1 січням 2013 року (зі 147 112 осіб до 71220 осіб).

Про це кореспонденту Центру інформації про права людини розповів представник правозахисної організації “Донецький меморіал” Олександр Букалов.

За словами Букалова, зменшення тривало понад два роки. Перша причина – зміна до Кримінального процесуального кодексу. Це призвело до зменшення осіб у слідчих ізоляторах, а відповідно і засуджених, яких відправляють для відбуття покарання в колонії.

Крім цього, вплинуло ще кілька факторів. Один з них – події на сході країни та в Криму.

“Відкусили” три тисячі засуджених у Криму, і тисяч 15-16 на окупованих територіях”, – коментує Букалов.

І третє – через події на Донбасі, де фактично не працюють ті інструменти, які “постачали” до місць позбавлення волі засуджених.

“Наприклад, хтось щось вкрав – його в Алчевську засудили й відправили в колонію… Там цього зараз не відбувається”, – пояснює представник “Донецького меморіалу”.

З 2013 року правозахисна організація “Донецький меморіал” проводила дослідження й виявила, що через ці чинники щомяця кількість засуджених зменшувалася на 1500 осіб.

“Це зменшення в останні місяці дуже сильно уповільнилося, але все одно зберігалася тенденція до скорочення. Нині цей потенціал вичерпався. Вийшли “на баланс”: скільки осіб потрапляє – стільки ж осіб і звільняються, відбувши своє покарання. Може, наступного місяця зменшиться на 200 осіб, а іншого місяця – на 300 осіб збільшиться. Це всього лиш коливання…”, – каже Букалов.

Також експерт стверджує, що на підставі тільки цих цифр говорити про криміналізацію суспільства не можна.

“Нинішнє число засуджених відображає ситуацію з великим запізненням. Сьогодні відбувати покарання потрапляє людина, яка скоїла злочин ще в жовтні-листопаді 2013, до подій Майдану”, – підкреслив Букалов.

За даними пенітенціарної служби, станом на 1 липня 2015 року у 148 установах кримінально-виконавчої служби, які підконтрольні українській владі, у 177 установах перебувало 71 327 осіб (місяць тому – 71 220 осіб, на 107 осіб менше).

У 29 СІЗО та установах з функціями СІЗО тримається станом на 1 липня 16 339 осіб (місяць тому – 16 017 осіб, або на 322 осіб менше).

В установах для дорослих тримається 54 988 засуджених (місяць тому – 54 597 засуджених, або на 391 особу менше).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: