Визнання медіа “іноагентами” обмежить доступ кримчан до інформації – експертка

Дата: 06 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Присвоєння статусу “іноземного агента” проектам Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода ускладнить доступ кримчан до незалежної інформації.

Таку думку висловила шеф-редакторка порталу “Детектор медіа” Наталя Лігачова, передають Крим.Реалії.

Медіаекспертка вважає, що з певними труднощами доведеться стикнутися і власне засобам масової інформації. Зокрема, статус “іноагента” збільшить можливість тиску з боку фіскальних органів.

“Звання “іноземний агент” тягне за собою додаткові обов’язки з боку ЗМІ, подавати звіти, наприклад. Так ЗМІ стають більш уразливі перед російською владою, тому що до будь-якої звітності можна причепитися”, – зазначила Лігачова.

Нагадаємо, напередодні, 5 грудня, Міністерство юстиції Росії оприлюднило перший список медіа, які, на думку відомства, виконують функції “іноземних агентів”. Серед них “Голос Америки” та низку проектів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода: телеканал “Настоящее время”, російську і татаро-башкирську служби Радіо Свобода, а також проекти “Сибирь.Реалии”, “Idel.Реалии”, “Фактограф”, Кавказ.Реалии та Крим.Реалії.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа “іноземними агентами” після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити “швидких дзеркальних заходів” у відповідь на “утиски російських журналістів у західних країнах”.

Держдума схвалила поправки до закону “Про засоби масової інформації” 15 листопада. Згідно з ними, окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами, що вимагатиме від них, зокрема, розкриття джерел фінансування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter