У Верховний Суд “не пропустили” суддю, який отримав звання “Честь року” за правозахисну діяльність

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Вища рада правосуддя, рекомендувавши до Верховного Суду 16 недоброчесних кандидатів, 20 березня відмовила в призначенні на посаду судді ВСУ доброчесному судді Бахмацького районного суду Павлу Пархоменку, який нещодавно отримав звання “Честь року” за свою правозахисну діяльність у сфері прав дітей.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

Вища рада правосуддя розглядала справи 78 кандидатів, проте відмовила тільки Пархоменку.

“Не російський громадянин Бенедисюк, який покривав суддів Майдану. Не син кума Ківалова, який відпустив більше 20 п’яниць за кермом без жодного покарання. Не судді, які брали участь у злочинній схемі Татькова-Ємельянова. Їх усіх призначать”, – обурюється Жернаков.

За його словами, Пархоменко нещодавно отримав звання “Честь року” за свою правозахисну діяльність у сфері прав дітей.

“Суддю, якого ставлять у приклад і українська громадськість, і міжнародні організації. Один із небагатьох, щодо кого не було взагалі жодних претензій”, – додає Жернаков.

Активісти вже почали підтримувати суддю та висловлювати обурення щодо рішення Вищої ради правосуддя.

“Чесний, обізнаний, розуміється, а не жонглює практикою ЄСПЛ, вдумливий, небайдужий, відкритий. Суддя, для якого верховенство права не абстракція, дитина не злочинець, а людина не натовп. Я не усвідомлюю, як можна звітувати про реформу правосуддя і цементувати її “старими перевіреними кадрами” і блокувати нові потужні людиноцентричні голоси. Я пишаюся тим, що надала Павлові рекомендацію, і вкрай засмучена цим рішенням ВРП”, – написала на своїй сторінці у Facebook адвокатка та правозахисниця Лариса Денисенко.

Як відомо, у переліку переможців конкурсу претендентів на 78 вакантних посад у касаційних судах у складі Верховного Суду опинилися 16 фігурантів списку “31 недоброчесний” ГРД. Серед кандидатів для призначення в Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду недоброчесними називають Наталю Волковицьку; Сергія Могила (за інформацією активістів, він є племінником голови ЦВК під час президентських виборів 2004 року Сергія Ківалова. Могила підозрюють у використанні родинних зв’язків для просування кар’єри.); Ольгу Кролевець; Тетяну Малашенкову, яку активісти пов’язують із президентом Петром Порошенком, його бізнес-структурами та політичною силою; Ігоря Бенедисюка, голову Вищої ради правосуддя та члена Вищої ради юстиції, якого призначили за квотою президента Порошенка, а також кандидатку Надію Губенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter