Викрадення і вбивства у Криму розслідуються неефективно – КПМ

Дата: 26 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Кримська польова місія з прав людини зазначає неефективні дії представників органів влади в питаннях розслідування фактів викрадень і вбивств на території Криму.

Як наголошується в грудневому звіті КПМ, це справи про вбивства Решата Аметова, майора ВМС України Станіслава Карачевського і 16-річного Марка Іванюка.

Решата Аметова було затримано невідомими в камуфляжі 3 березня на центральній площі Сімферополя навпроти Ради міністрів Криму. 15 березня його тіло з множинними слідами насильства знайшли в селі Земляничне Білогірського району. Аметова помер від двох колотих ран – в районі лобної частини і надбрівної дуги. На початку квітня 2014 року Слідчий комітет Слідчого управління Російської Федерації по Республіці Крим порушив кримінальну справу за ч. 1 статті 105 Кримінального Кодексу – “вбивство”. Слідчі органи РФ продовжують відмовляти адвокату в ознайомленні з матеріалами справи, його скаргу на дії слідчого не розглянуто у встановлені терміни, зазначають правозахисники.

Крім цього, справу за фактом викрадення і вбивства Решата Аметова об’єднано з низкою інших справ про вбивства і зникнення в Криму з березня по вересень 2014 року і розслідується представниками ГУ МВС України в Херсонській області.

Станіслава Карачевського, майора ВМС України, було вбито 6 квітня військовослужбовцем РФ в кримському смт Новофедорівка в гуртожитку, де перебував український військовий персонал Сакської бази перед виїздом на материкову частину України.

Марка Іванюка вбито 20 квітня поблизу села Оленівка, де він мешкав. За фактом вбивства місцеві правоохоронні органи порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 264 Кримінального Кодексу РФ, а саме порушення правил дорожнього руху і експлуатації транспортних засобів, що призвело через необережність смерть. У грудні 2014 року стало відомо, що розслідування у даній справі було призупинено ще в серпні. Родичам вбитого про це своєчасно не повідомили. У ЗМІ повідомляється, що до смерті хлопця можуть бути причетні місцеві співробітники поліції, а однією з причин конфлікту міг стати той факт, що Марк спілкувався українською мовою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: