Військові дисбатальйону в Києві не мають доступу до медичної допомоги

Дата: 09 Березня 2016
A+ A- Підписатися

У єдиному в Україні дисциплінарному батальйоні, розрахованому на 27 людей, відбуває покарання вдвічі більше – 56. Крім того, засуджені військові не отримують своєчасно медичну допомогу.

Про це стало відомо моніторинговій групі Національного превентивного механізму (НПМ) під час візиту до установи, що розташована у Києві, неподалік Севастопольської площі, передає журналіст Центру інформації про права людини. 

Один із засуджених розповів: “У мене постійно тримається підвищена температура і німіє у роті. Маю підозру на підвищений вміст цукру. Фельдшер рекомендує відвідати госпіталь, але відсутні місця в авто. Боляче, але чекаю”.

Штат дисбатальйону укомплектований лише на 70%. При цьому найбільше не вистачає офіцерів (21 із 39) та сержантів (13 із 45). Фельдшер – єдиний медпрацівникі. Аадміністрації  бракує також техніки, пального та конвойного персоналу, аби доставляти хворих військовослужбовців до шпиталю. Деякі засуджені по кілька тижнів не можуть потрапити до лікарів та отримати належну медичну допомогу. За словами військових, до стоматолога вони потрапляють за 1-2 місяці. Інколи засуджені поступаються своєю чергою більш хворим.

Адміністрація запевнила, що з початку року здійснила 7 конвоювань ув’язнених військовослужбовців до шпиталю. Тимчасово виконуючий обов’язки командира дисбатальйону Юрій Гічко у своїх поясненнях обґрунтовував таку якість медичного обслуговування тим, що 90% засуджених у дисбатальйоні – це дезертири, які часто симулюють хвороби. 

Однак такі аргументи жодним чином не виправдовують неналежне поводження, наголошує співробітник Секретаріату омбудсмена Віталій Чубко.  

“Дії командування дисбатальйону нічим не виправдані. Військовослужбовці не повинні страждати від ненадання меддопомоги через підозри у симуляції хвороб. Уразі ж виявлення таких випадків, військовослужбовець буде покараний відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних сил України”, – заявив він. 

За словами військових, запити на правову допомогу адміністрація установи ігнорує. У пам’ятках про права та обов’язки військовослужбовців відсутні телефони гарячої лінії безоплатної правової допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: