Військові РФ розстріляли подружжя з Херсонщини у власному дворі

Дата: 02 Червня 2022
A+ A- Підписатися

На Херсонщині у селі Високопілля російські військовослужбовці розстріляли у власному дворі подружжя Світлани та Сергія Ланевичів.

Про це повідомив журналіст Олег Батурин та місцевий активіст Юрій Самохвалов.

Світлана та Сергій Ланевичі. Фото: фейсбук-сторінка Олега Батурина

1 червня вранці у Високопіллі військові РФ розстріляли цивільних, чоловіка та дружину. У власному дворі. Причини вбивства невідомі, багато чуток, підозр, звинувачень – писати їх немає ніякого сенсу, оскільки двох дорослих добрих та повністю адекватних українців немає. Завдяки допомозі місцевого населення відбулося поховання вбитих“, – написав Самохвалов.

Сергій Ланевич працював начальником управління праці та соціального захисту населення Високопільської районної держадміністрації.

Ще на початку травня, за інформацією ОВА, по всій Високопільській громаді було відсутнє електропостачання, водопостачання та газопостачання. Також окупанти не надавали можливості завезти будь-що до окупованої території.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: