З работоргівлею Україні заважають боротися корупція та війна – доповідь

Дата: 28 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Україна лишилась у списку “уважного спостереження” як країна, яка частково бореться з торгівлею людьми.

Про це йдеться у доповіді, яка щорічно оцінює роботу урядів у 188 країнах з протидії рабства. У понеділок, 27 липня її презентував Держсекретар США Джон Керрі.

Держдепартамент наголошує, що широке поширення торгівлі людьми дозволяє швидко заробляти величезні статки за рахунок світової економіки. Це можливо завдяки експлуатації мільйонів людей недобросовісними наглядачами і постачальниками секс-послуг “практично в кожній країні світу”.

Джон Керрі стверджує, що торгівля людьми щорічно приносить $ 150 млрд на рік, і закликає уряди посилювати і застосовувати свої закони у цій сфері.

Доповідь розподілила країни на три групи. У першу групу увійшли країни, що активно боряться з торгівлею людьми і повністю відповідають необхідним стандартам у цій галузі. У другу – країни, які частково відповідають цим стандартам. У цю групу увійшла Україна.

Третя група складається з країн, які не докладають достатніх зусиль до протидії торгівлі людьми. Сюди увійшли такі країни, як Росія, Білорусь, Таїланд, Іран, Лівія, Венесуела, КНДР, Південний Судан та інші.

“Українські жертви зазнають сексуальної експлуатації та примусової праці у Росії, Польщі, Туреччині, Сполучених Штатах, а також в інших частинах Європи, Центральної Азії та Близького Сходу. Українські жінки та діти зазнають сексуальної експлуатації всередині країни”, – йдеться в доповіді.

У свою чергу, в Україні молдавани, росіяни, в’єтнамці, узбеки, пакистанці, камерунці та азербайджанці примусово задіяні на будівництвах, в аграрній сфері, лісопромисловому комплексі та домашній роботі.

“Український уряд не повністю виконує мінімальні стандарти з протидії торгівлі людьми, хоч і докладає зусиль… Урядові потужності з протидії торгівлі людьми змушені були зосередитись на покращенні безпеки внаслідок російської агресії. Урядові зусилля були ускладнені поганою координацією на національному рівні, відсутністю обізнаності владними органами в темі, корупцією, що підриває управління і правопорядок”, – пишуть автори доповіді.

Доповідь містить також рекомендації для України. Так, автори документу закликають наполегливо розслідувати торгівлю людьми і притягати винних до відповідальності, допомагати жертвам, забезпечити адекватне і повне фінансування національної програми з протидії торгівлі людьми.

За даними правозахисників, у світі живе понад 20 млн. жертв торгівлі людьми. Протягом 90 днів з дня публікації доповіді президент США Барак Обама має вирішити, чи вводити санкції щодо країн, які увійшли до третьої групи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: