“Від холоду німіють кінцівки”: правозахисники розповіли, як Балух виживає в ШІЗО

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Довге тримання в ШІЗО колонії російського міста Торжок політв’язня Володимира Балуха вкрай негативно впливає на його здоров’я та реально загрожує життю.

Про це активістам Кримської правозахисної групи повідомила адвокатка українця Ольга Дінзе

Виявилось, що перед кожним потраплянням у ШІЗО Балух проходить медичне обстеження, але російські медики ще жодного разу не побачили в політв’язня проблем зі здоров’ям. Захисниця Балуха зазначила, що досі він перебуває в одиночній камері та продовжує їсти лише хліб і пити воду.

“Він постійно сильно мерзне і, коли з’являється можливість, закутується в ковдру. Спить завжди в одязі, від холоду терпнуть кінцівки, його постійно трясе. Лікарі колонії жодної допомоги Балуху не надають, хоча їм достовірно відомо про його стан”, – сказала вона.

Правозахисники неодноразово говорили, що причини, через які адміністрація колонії відправляє Балуха в ШІЗО, є надуманими, проте Дінзе розповіла детальніше про “претензії” російських силовиків до українця:

“Підняв комір куртки – неохайний вигляд, у ШІЗО; присів на ліжко, коли не можна, – не роблять зауваження, а наступне ШІЗО призначають. Водночас він у принципі не може сісти на ліжко, тому що воно пристібнуто в ШІЗО протягом усього дня”.

Додатковою причиною, чому Балух уже втретє опиняється в ШІЗО, Дінзе назвала бажання російської системи відмовити кримчанину в достроковому звільнені, на яке він може претендувати вже в липні цього року. 

“Помістивши його в ШІЗО і утримуючи там місяцями, в характеристиці Балуху напишуть, що він злісний порушник і умовно-дострокове звільнення не рекомендоване”, – пояснила вона. 

За останніми даними російських силовиків, Балуха мають випустити із ШІЗО 31 травня. 

Як відомо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха ще наприкінці 2016 року. Силовики розповіли, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку. На початку цього року Балуха перевезли з окупованого Криму до колонії в російському місті Торжок. Україна неодноразово наголошувала, що це етапування загрожує життю активіста, адже він не приховує своєї проукраїнської позиції. 

Уже після незаконного етапування до Росії підконтрольний Кремлю “Верховний суд” Криму збільшив термін ув’язнення в колонії для політв’язня. Рішення “суду” суперечить навіть російським законам. Згодом виявилось, що Федеральна служба виконання покарань вважає Балуха громадянином РФ. Такі твердження російських силовиків є абсурдними, стверджують правозахисники, адже в Криму його засудили саме як громадянина України, а до цього використовували українське громадянство активіста як одну з підстав взяття його під варту.

Для Балуха дуже важлива підтримка людей. Якщо ви хочете підтримати Володимира, то можете написати йому листа в колонію. Спеціально для цього активісти підготували інструкцію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: