Верховний суд визнав порушенням постанову Нацбанку по кримчанах

Дата: 21 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Пленум Верховного суду України визнав, що постанова Нацбанку про визнання кримчан нерезидентами суперечить чинному законодавству.

Як пише портал “Крим. Реалії“, експерт Української Гельсінської групи з прав людини Дар’я Свиридова повідомила, що було подано більше десяти позовів кримчан з вимогою скасувати рішення НБУ. Одну таких зі скарг, яка складена за підтримки адвокатів Регіонального центру прав людини, зараз розглядає Апеляційний адміністративний суд Києва. У рамках розгляду цього позову Верховний суд України видав постанову, в якій несподівано для правозахисників визнав, що НБУ перевищив свої повноваження.

Пленум Верховного Суду зробив висновок, що постанова НБУ не має абсолютно ніякого зв’язку з законом про ВЕЗ (вільну економічну зону – ред.). Це власне волюнтаристське рішення регулятора. Оскільки, відповідно до статті 19 Конституції, НБУ повинен діяти виключно на підставі закону, а в пояснювальній записці до цієї постанови зазначено, що вона прийнята на виконання закону про ВЕЗ (насправді – ні), на даний час відповідачу крити більше нічим“, – стверджує юрист Регіонального центру прав людини Сергій Заєць.

Правозахисники сподіваються, що після такої постанови Верховного суду Апеляційний суд винесе рішення на користь “нерезидентів”. В іншому випадку вони спробують звернутися до Верховного суду, якщо це не допоможе, то юристи вже готують документи для подання позову до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, Нацбанк України 3 листопада 2014 року ухвалив постанову № 699, якою прирівняв громадян України з кримською реєстрацією до нерезидентів. Після цього комерційні банки на материку почали блокувати рахунки кримчан, відмовляти їм у наданні кредитів, отриманні переказів та у здійсненні інших фінансових операцій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: