Верховний Суд визнав незаконними перевірки переселенців для отримання виплат

Дата: 03 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Верховний Суд визнав незаконними й такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили, дві постанови Кабміну, які стосуються перевірки факту наявності людини за зареєстрованим місцем перебування для отримання соцвиплат. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Громадського комітету захисту конституційних праві і свобод громадян, екс-голова Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирев. 

У червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Відомство ухвалило низку нормативних актів, які унеможливлюють отримання як пенсій для ВПО-пенсіонерів, так і матеріальної допомоги, якщо громадянин не пройшов перевірки. Представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування. У разі відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО.

У тому ж році Київський апеляційний адмінсуд 4 липня підтримав позицію Окружного адмінсуду, який скасував нормативні акти Кабміну стосовно перевірок переселенців задля отримання пенсій та соціальних виплат. Проте, за словами Козирева, перевірки продовжувались: 

“Наш уряд до останнього патрону відстрілювався від мене, намагаючись і далі знущатися над жертвами війни своїми ідіотськими перевірками, які дискримінують нас і які не здійснюються навіть до умовно засуджених за злочин. Ще в лютому він подав касацію на рішення Окружного адмінсуду м. Києва і Київського апеляційного адмінсуду, які задовольнили мій позов”. 

Наразі Верховний Суд вирішив залишити без задоволення скаргу Кабміну і без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва і Київського апеляційного адмінсуду. Це рішення є остаточним та не підлягає оскарженню.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: