Верховний Суд сказав “так” обов’язковій вакцинації дітей

Дата: 30 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Мешканка міста Славути на Хмельниччині програла у Верховному Суді позов проти дитячого садочка, який відмовив її дитині у відвідуванні закладу без щеплення. 

Про це йдеться на сайті судового реєстру. 

Згідно з матеріалами справи, у вересні 2016 року сина жінки прийняли в дитячий садок без щеплення проти дифтерії, коклюшу та правця. Їх мають робити всім дітям у 18 місяців, проте позивачка не зробила цього, адже в лікарні була відсутня вакцина. З жовтня 2016 року по червень 2017 року син позивачки не ходив до садочка, а коли мама вирішила повернути його до закладу, то їй відмовили в прийнятті.

Водночас жінка відмовилася робити необхідні щеплення, адже не довіряла якості вакцини. Вирішивши, що її права порушують, вона пішла до суду з позовом проти адміністрації садочка. Позивачка виграла справу в Славутському міськрайонному суді, який зобов’язав заклад не перешкоджати дитині в здобутті дошкільної освіти, але програла в Апеляційному суді Хмельницької області, який скасував рішення своїх колег. 

На думку суддів, право на отримання дошкільної освіти нерозривно пов’язане з обов’язком проходити профілактичні щеплення, які гарантують безпеку як самої дитини, так і осіб, що її оточують. Тобто дитина позивачки не була позбавлена права на освіту, але реалізація цього права вимагала певних дій.

У квітні поточного року Верховний Суд підтримав думку апеляційної інстанції, вказавши, що в цьому випадку позивач протиставляє індивідуальне право відмовитися від щеплення спільному інтересу суспільства й інших батьків і їхніх дітей.

“Вимога обов’язкової вакцинації населення проти особливо небезпечних хвороб, виходячи з необхідності охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданою. У даному випадку превалює принцип важливості громадських інтересів над особистими”, – йдеться в рішенні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: