Верховний суд Киргизстану відмовився звільнити 65-річного в’язня сумління Азімжана Аскарова

Дата: 13 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Верховний суд Киргизстану відмовився випустити на волю 65-річного правозахисника і в’язня сумління Азімжана Аскарова.

Про це йдеться в прес-релізі міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Замість звільнення, суд скасував вирок Аскарову і передав справу до обласного суду для подальшого розслідування. Правозахисник буде змушений залишатися під вартою в очікуванні нового судового процесу у його справі.

“Киргизстан упустив можливість виправити помилку, відпустивши нарешті людину, яку ніколи і не повинно було саджати у в’язницю. Сьогоднішнє рішення Верховного суду ігнорує зобов’язання Киргизстану відповідно до міжнародного права в галузі прав людини”, – прокоментувала ситуацію Анна Нейстат, старший директор з досліджень Amnesty International.

Як повідомляють правозахисники, під час перебування під вартою Азімжана Аскарова неодноразово били, відмовляли в медичній допомозі та піддавали жорстокому поводженню. Звинувачення проти нього були сфабриковані і політично мотивовані.

Етнічному узбеку Азімжану Аскарову було пред’явлено звинувачення в співучасті у вбивстві співробітника поліції в ході зіткнень між етнічними киргизами і етнічними узбеками, що відбувалися на півдні Киргизстану в червні 2010 року. Три місяці по тому, Аскаров був засуджений до довічного ув’язнення.

Amnesty International вважає, що Азімжан Аскаров є в’язнем сумління, який отримав довічний термін виключно за мирне здійснення свого права на свободу вираження поглядів. Amnesty International закликає Киргизстан в повному обсязі виконати рекомендації Комітету ООН з прав людини – негайно звільнити Азімжана Аскарова і скасувати вирок.

Фото Радіо Свобода

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: