Верховна Рада визнала геноцидом депортацію кримських татар

Дата: 12 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Мустафа Джемілєв назвав це “першим кроком на шляху до відновлення справедливості”.

Верховна Рада України визнала геноцидом депортацію кримських татар з території Криму 18 травня 1944 року, проголосувавши за проект постанови “Про визнання геноциду кримськотатарського народу”. За основу і в цілому проголосували 245 депутатів.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв назвав це “першим кроком на шляху до відновлення справедливості“.

“Сьогоднішня Російська Федерація, успадкувавши спадок царської Росії та Радянського Союзу, 28 лютого 2014 року, ігноруючи всі норми міжнародного права і прав людини, окупувала Кримський півострів. З тих пір і до сьогоднішнього дня Росія реалізує системну політику щодо ігнорування фундаментальних свобод кримських татар, їх примусової еміграції з Криму, швидкої асиміляції, застосування тиску, вбивства, ув’язнення, депортації тих, хто намагається чинити опір її діям і протистояти. Це є продовженням геноциду, який ми маємо зупинити”, – написав Джемілєв.

Нагадаємо, Радянська влада пояснила депортацію “співпрацею деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни”. У 1989 році Верховна Рада СРСР визнав депортацію незаконною і злочинною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: