Верховна Рада продовжила роботу тимчасової слідчої комісії з нападів на активістів на 3 місяці

Дата: 28 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада продовжила на 3 місяці повноваження тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів.

За відповідне рішення проголосували 290 депутатів.

Головною метою ухваленої постанови є подальше розслідування відомостей щодо фактів нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Автори документа звертають увагу Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки України на необхідність оперативно реагувати на повідомлення громадських активістів про напади на них.

Також парламентарі закликали Генпрокуратуру вжити заходів реагування за фактами, наведеними в попередньому звіті тимчасової слідчої комісії, посилити нагляд за дотриманням законності в роботі поліції, своєчасно реагувати на всі випадки порушень закону та вживати необхідні заходи в разі невиконання приписів прокурора, а також, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час виконання судових рішень у кримінальних провадженнях, проводити перевірки щодо можливих порушень законодавства, що містяться в скаргах, зверненнях чи надходять із будь-яких джерел.

Звіт комісії заслухають на пленарному засіданні Верховної Ради України до 14 травня 2019 року. 

Як відомо, 26 лютого понад 30 громадських організацій підписали звернення до Верховної Ради України з вимогою продовжити термін діяльності тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Автори заяви нагадали, що 6 листопада 2018 року на вимогу громадянського суспільства була створена тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів з терміном діяльності три місяці.

За цей час комісія надіслала запити в правоохоронні органи України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухала низку правоохоронців, провела два виїзних засідання в Херсоні та Одесі. Це призвело до певних зрушень у розслідуваннях.

Нагадаємо, що з початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Тимчасова слідча комісія складається з 18 народних депутатів. П’ять – від фракції Блоку Петра Порошенка, троє – від “Народного фронту”, двоє представляють Опозиційний блок і по одній людині від “Самопомочі”, “Батьківщини”, “Відродження” та “Волі народу”. Включено туди і двох позафракційних депутатів. Зокрема, до ТСК увійшов Мустафа Найєм. У комісії також присутній представник “Народного фронту”, екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, хоча активісти та друзі Гандзюк протестували проти його включення до ТСК.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: