Верховний Суд РФ залишив без змін вирок політв’язню Марченку: чоловік попросить допомоги у Зеленського

Дата: 19 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Верховний Суд Росії залишив без змін вирок українському політв’язню Олександру Марченку, а тому чоловік звернувся до президента Володимира Зеленського, аби той посприяв його визволенню. 

Звернення Марченка опублікувала у фейсбуку голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Фото: фейсбук-сторінка Олександри Матвійчук

Суд у російському Краснодарі відправив до колонії суворого режиму на 10 років Марченка у листопаді 2020-го. Згодом цей вирок підтвердив апеляційний суд. Захист українця наголошує, що під час розгляду справи допустили суттєві порушення права на справедливий суд, адже адвокатам, наприклад, відмовили у допиті ключових свідків звинувачення та експертів.

Окрім цього, порушили й вимоги російського Кримінального кодексу у частині кваліфікації дій Марченка, а судді проігнорували той факт, що чоловіка фактично викрали з окупованої Донеччини. 

На засіданні Верховного Суду був присутній український консул, а сам Олександр заради виступу наважився на етапування в розпал пандемії і наразі лікується від простуди. Рішення, за словами родичів політв’язня, не стало для них несподіванкою. 

“Ми були готові до такого розвитку подій, проте віра в якнайшвидшу свободу Олександра все ще жила… Але ми в жодному разі не здаємося, ми продовжуємо нашу боротьбу “із вітряками”, – говорить дружина політв’язня Катерина. 

Олександр Марченко

Оскільки чоловік більше не може сподіватись на вирішення своєї справи у Росії, то захист Марченка збирається позиватись до ЄСПЛ.

“Хочеться вірити, що Україна – Велика країна, і завжди буде боротися за громадян, які знаходяться у полоні на території країни агресора”, – написав політв’язень у відкритому листі до президента Зеленського. 

У грудні 2019 року Марченко поїхав до окупованого Донецька, щоб подати документи на повернення викраденого автомобіля, який на початку бойових дій залишив у місті на станції технічного огляду. Його затримали бойовики “ДНР” і вибивали з нього свідчення та зізнання в нібито співпраці з СБУ.

Згодом українця передали російським силовикам, які відправили його до Краснодара. В ув’язненні Марченка відмовлялись лікувати. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter