Верховна Рада створила ТСК щодо нападів на активістів

Дата: 12 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді створили Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017–2018 років.

За відповідну постанову проголосувало 347 депутатів, повідомляє сайт парламенту.

Як уточнюється в проєкті постанови, термін діяльності ТСК становить один рік. Перший звіт за виконану роботу комісія має оприлюднити перед парламентом через шість місяців з часу утворення.

До складу комісії увійшло 13 депутатів. З них вісім від “Слуги народу” і по одному від “Європейської солідарності”, “Батьківщини”, “Голосу”, “Опозиційної платформи – За життя” та депутатської групи “За майбутнє”.

Від ОПЗЖ попередньо пропонованого Іллю Киву замінили на Юрія Павленка.

“Упродовж 2017–2018 років відбулося понад 55 нападів на громадських активістів, п’ять з яких закінчилися летально.

84% українців вважають, що напади на громадських активістів є важливою проблемою, а 77% вважають, що бути громадським активістом в Україні – це страшно і небезпечно”, заявила в промові перед голосуванням ініціатор постанови про створення ТСК народна депутатка з фракції “Голосу” Соломія Бобровська.

Вона нагадала статистику, згідно з якою 73% українців чули про справу Катерини Гандзюк, а дев’ять з десяти опитаних виступають принципово за те, щоб розслідування було доведено до кінця.

“Про цей випадок знає весь світ, і саме створення ТСК – це не відкладання справи в шухляду, а робота парламентського нагляду і контролю з того, що насправді відбулося, і це наша відповідальність і завдання – довести цю справу до кінця”, додала Бобровська.

Проєкт постанови розглядали за скороченою процедурою, а на вигуки депутатів із зали спікер Дмитро Разумков попросив “не займатися політичним піаром на цій темі”.

Метою Тимчасової слідчої комісії визначається перевірка відомостей щодо 55 нападів на громадських активістів у 2017–2018 роках зі “Списку Гандзюк” з метою підтвердження або спростування зазначених фактів”,  йдеться в пояснювальній записці проєкту.

Серед завдань ТСК  перевірки перебігу розслідування правоохоронними органами України нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, збір відповідної інформації та ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

У документі вказується, що завдяки діяльності ТСК в минулому скликанні Верховної Ради справи нападів на громадських активістів перебували під постійним парламентським контролем.

“Проте висновки ТСК не були взяті до уваги правоохоронцями, а замовники всіх нападів перебувають на волі, жодного відповідального за саботаж розслідувань не було притягнуто до відповідальності. Зі сторони постраждалих є побоювання, що справи почнуть просто закривати”, – вказується в пояснювальній записці.

Нагадаємо, на початку вересня понад 20 громадських організацій звернулися до новообраних нардепів з вимогою створити ТСК для розслідування відомостей щодо вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших громадських активістів.

Як пояснили автори звернення, з боку правоохоронців не було зроблено жодного висновку зі звіту аналогічної ТСК, яка працювала пів року в минулому скликанні Верховної Ради.

“Лише активний контроль зі сторони парламенту дозволить довести розслідування нападів на громадських активістів до логічного закінчення – покарання всіх замовників!” пояснили в заяві громадські активісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: