Верховна Рада ухвалила закон про імпічмент

Дата: 10 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада сьогодні ухвалила в цілому законопроєкт президента Володимира Зеленського про імпічмент.

Проєкт закону №1012 підтримали 244 депутати від “Слуги народу” й один позафракційний, повідомляє “Українська правда”.

За даними видання, це голосування не спричинило обурення частини депутатів. 

Дві фракції просили час на заяви, однак спікер ВР Дмитро Разумков оголосив перерву на 30 хв.

Раніше цього ж дня 337 депутатів проголосували за ухвалення згаданого законопроєкту в першому читанні.

Після цього частина депутатів просила дати час на ознайомлення із законопроєктом і внесення поправок та наполягала, щоб у другому читанні і в цілому закон розглядали на наступному засіданні.

Однак Разумков таке прохання проігнорував. Він попросив висловитися з цього питання представника профільного комітету, депутата від “Слуги народу” Андрія Клочка.  

“Усі зауваження були розглянуті на комітеті. Ті з них, що вартували уваги, були враховані, у зв’язку з чим пропоную визнати законопроєкт таким, що не потребує доопрацювання, підтримати та проголосувати”, – сказав Клочко.

Фракція “Батьківщини” просила дати хоча б п’ять днів на внесення поправок. Однак Разумков поставив на голосування пропозицію комітету, а не “Батьківщини”.

Це рішення, попри обурення частини залу, підтримали 245 народних обранців (243 – від “Слуги народу” та два позафракційні).

“Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслили право кожного депутата подати поправки. Якщо ви і далі сьогодні так голосуватимете, то парламенту просто не існує. Це не просто зелений принтер і ксерокс – це просто приставки до зеленої кнопки мікрофона”, – обурилася депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко.

Однак фракція “Слуги народу” закликала голосувати за законопроєкт 10 вересня і без поправок.

Після цього, попри зауваження і вигуки в залі, Разумков поставив на голосування ухвалення законопроєкту в цілому, і депутати “Слуги народу” його підтримали.

Проєкт закону №1012 “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)” передбачає, що депутати можуть усунути главу держави “виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”.

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.

Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, що вчинив президент.

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п’яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю.

Після ухвалення рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом.

У разі відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження в судах закриваються.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: