Венеціанська комісія оцінить законопроекти Порошенка про додаткову звітність для ГО

Дата: 18 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) подав до Венеціанської комісії запит щодо оцінки законопроектів президента України Петра Порошенка №6674 і 6675, які запроваджують додаткову публічну звітність для громадських організацій.

Запит було направлено на пропозицію співдоповідачів Алекса Фішера (Німеччина) та Еріка Нільса Кроса (Естонія) за результатами засідання комітету, яке відбулося 13 грудня.

Як повідомив Центру інформації про права людини заступник голови Моніторингового департаменту ПАРЄ Бас Кляйн, висновок Венеціанської комісії щодо цих законопроектів очікується в березні 2018 року.

Як відомо, законопроекти №6674 і 6675 були внесені президентом Порошенком до Верховної Ради у липні 2017 року для скасування запровадженого у березні 2017 року електронного декларування для антикорупційних активістів. Однак разом із тим ці законопроекти, на думку правозахисників, містять нові невиправдані обмеження для роботи громадських організацій в Україні. Як заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, українська влада копіює практики недемократичних країн, зокрема Казахстану, для здійснення тиску на громадянське суспільство під приводом боротьби за “прозорість”.

Крім того, у Венеціанській комісії на розгляді перебуває чинний закон, який поруч з державними посадовцями запроваджує обов’язок подачі електронних декларацій для антикорупційних активістів.

Після прийняття Верховною Радою у березні 2017 року ці законодавчі нововведення розкритикували українські та міжнародні організації. Із закликом ветувати закон до Петра Порошенка виступили Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Німеччина, організації Freedom House, Transparency International, Міжнародний фонд “Відродження”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Реанімаційний пакет реформ. Незважаючи на критику, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”. Таким чином електронне декларування для антикорупійних активістів набуло чинності.

У листопаді 2017 року півсотні організацій з Європи та США випустили заяву про те, що в Україні відбувається наступ на діяльність антикорупційних активістів та організацій і закликали владу припинити цю практику.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter