Венеціанська комісія закликає Раду проголосувати за судову реформу

Дата: 01 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо закликає народних депутатів України проголосувати за зміни до Конституції, що необхідні для початку судової реформи.

Про це він сказав в інтервʼю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Я щиро сподіваюся, що Верховна Рада продемонструє політичну зрілість і відповідальність, і що короткострокові політичні інтереси не будуть перешкоджати ухваленню реформи, яка має важливе значення”, – наголосив голова комісії.

Букіккіо відзначив, що реформа судової системи та прокуратури має вирішальне значення для майбутнього України.

“Без цієї реформи Україна не може стати державою, де панує верховенство права і яке відповідає моделі європейських демократій. Ця реформа давно назріла і обговорюється вже протягом багатьох років. І вже не час обговорювати деталі. Якщо поправки не будуть прийняті зараз, то ніхто не знає, коли ці реформи будуть здійснені”, – підкреслив він.

За словами Букіккіо, даний проект “зміцнює незалежність суддів шляхом зміцнення Вищої ради правосуддя та усунення можливостей для впливу на кар’єру суддів з боку політичних органів – і президента, і Верховної Ради… забезпечує конституційну основу для реформування органів прокуратури… для усунення корумпованих та некомпетентних суддів”.

Він також наголосив, що цей “проект поправок повністю відповідає європейським стандартам”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: