Велика Британія дозволила екстрадицію Джуліана Ассанжа до США

Дата: 17 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Очільниця Міністерства внутрішніх справ Великої Британії Пріті Пател схвалила екстрадицію до США колишнього журналіста, засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Про це 17 червня повідомило інформаційне агентство Reuters.

Джуліан Ассанж. Джерело: REUTERS/Peter Nicholls

У МВС Великої Британії зазначили, що екстрадиція Ассанжа не порушить його права на справедливий суд. На переконання міністерства, в США з Ассанжем поводитимуться належним чином, зокрема й з огляду на стан його здоров’я.

Команда Wikileaks заявила, що оскаржить це рішення.

Нагадаємо, що в травні 2022 року міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” (RSF) передала петицію із закликом до Пател відхилити екстрадицію видавця Wikileaks Ассанжа до США.

Запуск петиції RSF ухвалила через те, що, на думку правозахисників, доля Ассанжа знову стала політичним рішенням. Відмова в екстрадиції та негайне звільнення засновника Wikileaks “захистить журналістику і свободу преси”, вважають правозахисники.

Попередня петиція із закликом до уряду Великої Британії не виконувати запит США про екстрадицію зібрала понад 90 тисяч підписів.

У разі екстрадиції до США Ассанжа притягнуть до відповідальності за 18 звинуваченнями, пов’язаними з публікацією Wikileaks 2010 року сотень тисяч секретних документів, які представляли великий суспільний інтерес. Йому може загрожувати до 175 років в’язниці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter