Вчителька спецінтернату намагалась продати ученицю на органи

Дата: 22 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Харківській області педагог однієї зі шкіл-інтернатів намагалася продати 13-річну ученицю за 10 тисяч доларів.

Як повідомили у прес-службі МВС, 52-річна зловмисниця викладала українську мову та літературу у спецінтернаті для важких підлітків.

Зазначається, що жінка майже рік розробляла план продажу.

“Жінка ретельно підбирала покупця і торгувалася. За задумом, вона планувала привести вихованку у вказане місце і посадити в машину до покупця. Коли покупець поцікавився здоров’ям дитини, натякаючи, що йдеться про вилучення органів, зловмисниця за додаткові 1000 гривень принесла фотографії дитини та медичну карту”, – йдеться у повідомленні.

Поліція отримала інформацію про наміри зловмисниці 4 місяці тому, було відкрито кримінальне провадження, почався оперативний контроль та негласна охорона дитини.

“Вона влаштувала дівчинку з неблагополучної сім’ї в свій інтернат, підшукувала покупця, передавала документи. Поліція затримала жінку “на гарячому”, коли вона вивела дитину за територію інтернату, привела до “покупця” і взяла гроші”, – розповів очільник МВС.

Наразі вирішується питання обрання запобіжного заходу затриманій. Тривають слідчі дії за кримінальним провадженням за ч. 3 ст. 149 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії GfK Ukraine понад третина дітей вразливих груп можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Так, серед дітей 13-17 років, що належать до вразливих груп, 40% готові погодитись хоча б на одну пропозицію, що може призвести до втягування в торгівлю людьми.

Опитування охопило дітей у складних життєвих обставинах та сиріт; дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; дітей, переміщених із зони військового конфлікту; дітей з інвалідністю; безпритульних дітей; молодих людей, які перебувають в установах позбавлення волі; та тих, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах.

13 жовтня народний депутат від фракції БПП Ірина Луценко заявила, що міжнародні організації за 9 місяців 2016 року зафіксували 777 випадків торгівлі людьми в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: