Вчительці на Кіровоградщині не хотіли видавати сертифікат профпридатності через пірсинг

Дата: 11 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Психіатр видав всього на рік сертифікат профпридатності для виконання обов’язків вчителя викладачці Воронівської філії Новоукраїнського Навчально-виховного комплексу №8 через те, що вона моє пірсинг та татуювання.

Про це пише видання “Гречка”.

Хельґі Йоши Олешко має стаж викладання понад 10 років, а в Новоукраїнському НВК працює з листопада 2011 року. За словами жінки, спочатку документ їй не хотіли видавати взагалі.

“Ситуація вирішилася без особливих проблем: психіатр наступного дня підписав сертифікат з профпридатності для виконання обов’язків вчителя. Але на рік. Аргументи: хотів, щоб директор провела виховну роботу, тож відправив геть напередодні, а чому на рік, а не на два, як усім, – бо це такий “випробувальний термін”, щоб “встати на шлях істинний” і позбутися всіх дитячих прикрас (пірсингу – ред.)”, – розказала вона.

Також психіатр порадив жінці носити скромний одяг та взуття, а не кеди і джинсові бриджі.

“А ще треба завести сім’ю, дітей, набратися розуму. Тут просто існує глобальна суперечність між законом і мораллю, правами людини та етикою. Етикетом і правами. Дрес-код і право на самовираження”, – зауважила вчителька.

Олешко каже, що ніякої законодавчої заборони мати пірсинг і татуювання для вчителів немає. Вона посилається на постанову Кабміну про те, що працівники освітніх закладів мають протипоказання до роботи, лише у разі епілепсії та інших психічних розладів, що супроводжуються нападами із затьмаренням свідомості.

З нею погоджується й директор департаменту освіти Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Таборанський, однак має декілька зауважень.

“Якогось документа, який би прописував, що вчитель-чоловік має зовнішній вигляд такий, а вчитель-жінка ось такий, або про те, що заборонені певні речі, приміром, як пірсинг, – немає. З іншого боку, є загальноприйняті усталені норми в суспільстві і відношення. Вчитель – це така особлива людина в суспільстві, яка сприймається батьками і дітьми як людина з поважною місією вчити і виховувати майбутнє покоління. Оскільки є така місія, то і вимоги підвищені в суспільстві до цієї людини”, – підкреслив він.

При цьому, за словами чиновника, за минулий рік на вчительку через зовнішній вигляд не поскаржився жоден з батьків.

“Станом на зараз нічого не змінилося – хоча психіатр зв’язувався з моїм безпосереднім керівником, просив не педалювати ситуацію, а він більше не буде робити так, як зробив цього разу. Бо йому телефонували журналісти. Тож вирішено зам’яти ситуацію”, – підсумувала вчителька.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter