Убивство Гандзюк: ГПУ зупинила розслідування щодо Мангера та Левіна

Дата: 24 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Генпрокуратура зупинила досудове розслідування щодо підозрюваних в організації нападу на Катерину Гандзюк – Владислава Мангера та Олексія Левіна.

Про це з посиланням на постанову відомства повідомляє видання “Слідство.Інфо”.

Розслідування правоохоронці зупинили 16 липня. Генпрокуратура виокремила підозрюваних в одне провадження та зупинила його через те, що один із них, Олексій Левін, перебуває в розшуку і щодо нього наразі немає можливості проводити слідчі дії в Україні. Рішення ухвалили на підставі статті 280 Кримінального кодексу – “у зв’язку з оголошенням його в розшук та наявною необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва”.

Водночас захист Гандзюк та Мангера хоче оскаржувати це рішення: сторона потерпілих вважає, що підозрювані можуть назавжди уникнути відповідальності, а сторона обвинуваченого вважає постанову дивною і неоднозначною.

“За КПК дійсно передбачається можливість так званого зупинення кримінального провадження на строк, необхідний для розшуку підозрюваного. Але кримінальне провадження зупиняється лише стосовно такого підозрюваного (Левіна. – Ред.). Тобто якщо людина дійсно переховується від слідства, то строки для проведення слідства зупиняються саме для того, щоб знайти людину, щоб не було такого, що особа просто рік відсиділа десь за кордоном і потім її не змогли притягнути до відповідальності. Водночас у даному провадженні переховується лише Левін, але зупиняється провадження щодо Мангера“, – заявив адвокат Мангера Дмитро Ільченко. 

Зі свого боку предстваниця родини Гандзюк Євгенія Закревська наголосила, що провадження зупинили, не продовживши строків досудового розслідування. Відповідно до статті 219 Кримінально-процесуального кодексу, розслідування може тривати максимум рік з моменту повідомлення людині про підозру і не більш ніж 18 місяців від початку розслідування. Однак під час останнього продовження терміну досудового розслідування за підозрою Левіну та Мангеру, за словами Закревської, слідство припустилося помилки й обрахувало цей термін з дати оголошення першої підозри виконавцям – 3 серпня минулого року, а не Левіну та Мангеру. Організаторам же підозри оголосили значно пізніше, взимку: Левіну – торік у грудні, а Мангеру – в лютому 2019-го. І тепер, на її переконання, цей термін помилково відраховують не з грудня, а із серпня. 

“Строк розслідування щодо Левіна та Мангера необхідно продовжити, для чого прокуратура має відновити провадження і подати клопотання про продовження до суду. В разі задоволення скарги на постанову про зупинення провадження за межами строку, на який наразі продовжено слідство (до 3 серпня 2019 року), Мангер і Левін назавжди уникнуть відповідальності“, – зазначила Закревська. 

Відомо, що раніше судимого за серійні вбивства Олексія Левіна (прізвиська Москал і Кілер) підозрюють у посередництві між Мангером і безпосередніми виконавцями нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Левін утік за кордон 19 серпня через два дні після затримання всіх виконавців нападу. В міжнародний розшук його оголосили лише навесні цього року.

Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк на початку цього року. Пізніше Мангер заявив, що не тікатиме з країни через підозру в організації вбивства активістки і готовий співпрацювати зі слідством. Згодом він заявив про причетність до вбивства Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка. СБУ закиди щодо генерала Доценка відкинула, назвавши заяву Мангера “абсурдною та безпідставною”. Згодом на чиновника одягли електронний браслет. У квітні Мангеру змінили підозру: на думку правоохоронців, він замовляв не вбивство, а побиття Гандзюк.

ДОВІДКА. Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. 6 червня п’ятьом виконавцям нападу присудили від трьох до шести років утримання під вартою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: