Ватажок “ДНР” Пушилін заявив, що страту іноземних легіонерів реалізовуватимуть через розстріл без оголошення дати

Дата: 13 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Бойовики так званої “ДНР” виконають смертний вирок щодо захоплених у полон іноземців, якщо їхню апеляцію не задовольнить окупаційний суд. Військовополонених погрожують розстріляти. 

Про це заявив ватажок “ДНР” Денис Пушилін в ефірі “Соловйов. Live”.

Фото: REUTERS

“Всі іноземці подали на оскарження в апеляційному порядку, чекаємо засідання суду. Якщо суд визнає відповідною міру покарання, то тоді будуть передані справи у виконавчу службу для реалізації вироку. Вона передбачена через розстріл, дата не оголошуватиметься”, – сказав Пушилін.

9 липня окупаційна адміністрація Донецьку повідомила про скасування мораторію на виконання смертних вироків. 

Скасування мораторію на страту набуде чинності після опублікування закону “Про внесення зміни до статті 202 Кримінально-виконавчого кодексу”, затвердженого проросійськими бойовиками.

Сам кримінально-виконавчий кодекс “ДНР” набрав чинності 1 липня, за винятком положень, для яких кодексом встановлено інші строки набрання чинності. 

У ньому зазначалося, що положення про смертну кару запроваджуються з 1 січня 2025 року.

“Можливість практичного застосування виняткового заходу покарання – смертної кари – буде стримувальним фактором скоєння особливо тяжких злочинів (особливо злочинів проти миру та безпеки людства)”, – йдеться у повідомленні окупаційної адміністрації так званої “ДНР”.

Примітно, що скасування мораторію на виконання смертних вироків окупанти підтримали після того, як у російських ЗМІ з’явилася інформація про можливу кару захисників заводу “Азовсталь” у Маріуполі.

Військовослужбовців із полку “Азов” бойовики звинувачують у приналежності до “нацистської” диверсійно-штурмової групи “Ведмеді”, яка нібито здійснювала теракти на Донеччині та Луганщині.

Крім того, “народна рада ДНР” підтримала скасування мораторію після того, як окупанти винесли смертельний вирок іноземним добровольцям, які воювали у складі Сил оборони України. Йдеться про двох громадян Великої Британії Шона Піннера, Ейдена Асліна і марокканця Саадуна Брагіма. Їх визнали винними в “найманстві” та “вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР”.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter