Активістки за півроку припинили 17 сексистських реклам в різних регіонах

Дата: 07 Червня 2018
A+ A- Підписатися

За перший квартал поточного року Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України видала 80 звернень за сексистську рекламу різним підприємствам.

Про це на прес-конференції повідомив начальник відділу контролю за рекламою у відомстві Олег Кобельков.

Щодо 30 зафіксованих випадків сексизму в рекламі відомство відкрило провадження.

“На даний момент уже видали 15 штрафів, на суму 37-38 тисяч гривень”, – зауважив Кобельков.

Як зазначила Юлія Макарова, координаторка проектів Громадської організації “Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”, такими є результати піврічного існування кампанії “Україна без сексизму”.

Всього до органів державної влади в рамках кампанії надіслали 360 звернень щодо дискримінації за гендерною ознакою у рекламі і ЗМІ.

“У результаті – 17 сексистських реклам у Києві, Житомирі, Луцьку, Вінницькій області, Одеській області, Рівному, Маріуполі, Харкові та низки рекламних оголошень у мережі Інтернет визнані дискримінаційними та вилучені з обігу”, – розповіла Юлія Макарова.

У свою чергу уповноважена з питань гендерної політики в уряді Катерина Левченко зазначила, що понести адміністративну відповідальність за дискримінаційні дії в Україні неможливо.

“Дискримінації в інформаційному просторі потрібно протидіяти, тому що там вона найбільш доступна. Цю проблему в першу чергу потрібно вирішувати на рівні законодавства, тому що зараз в Україні відсутня будь-яка адміністративна відповідальність фізичних і юридичних осіб за будь-які дискримінаційні дії, не лише за ознакою статі”, – підкреслила вона.

Задля вирішення цього питання на базі комітету з прав людини створили робочу групу, яка напрацьовує відповідні зміни до законодавства. 

Нагадаємо, що нещодавно мережа супермаркетів “АТБ” обурила користувачів мережі сексистською рекламою. Тоді після появи негативних відгуків адміністратор сторінки магазину у Facebook почав відповідати користувачам і намагатися звести все на жарт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: