В Україні знімають фільм про ромських жінок, які досягли успіху

Дата: 06 Березня 2017
A+ A- Підписатися

В Україні тривають зйомки українського документального проекту “Сім історій успішних ромських жінок” про сучасних українських ромок, які реалізували себе в громадській діяльності, мистецтві або несценічній професії. Серія коротких відеофільмів вийде на екрани навесні і націлена змінити сприйняття ромських жінок у суспільстві.

Про це Центру інформації про права людини повідомила представниця громадської організації “Платформа для змін “Ре:Дизайн” Олена Ріпа.

За її словами, фокус проекту – радше мистецький, але дотичний до висвітлення дискримінації ромок у суспільстві та їхньої громадської діяльності для протидії цьому явищу.

За словами співавторки та наукової консультантки проекту “Сім історій успішних ромських жінок”, ромолога Наталії Зіневич, розробка дослідницької моделі для документування та перші попередні зустрічі з учасниками проекту почалися ще влітку. І невипадково героїнями фільму були обрані зрілі жінки, суспільно активні, відомі та шановані у ромському середовищі, проте не досить відомі широкому загалові.

“Якщо врахувати, що про ромських жінок наше суспільство не знає нічого, то розпочати знайомство доречно з тих, хто має, що сказати,” – пояснює задум проекту Наталія Зіневич.

“У наших героїнь багато досвіду: легкого, складного, щасливого і нещасливого. Незважаючи на всі труднощі, вони збудували себе. Їх поєднує небайдужість до своїх громад, і вони витрачають чимало часу на те, на що більшість людей витрачати його не готові. На мою думку, ромська спільнота в цьому не є винятком. Але про неї набагато менше говорять. І ми будемо заповнювати цю порожню нішу якісним контентом”, – додає Зіневич.

Зокрема, серед героїнь проекту – поетеса Рані Романі (Раїса Набаранчук), президентка ромського жіночого фонду “Чіріклі” Юлія Кондур, актриса музично-драматичного ромського театру “Романс” Міла Крикунова та очільниця громадської організації “Романо дром” Марина Казанська. Зйомки відбуваються у містах, де живуть героїні – Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Чернігові та Броварах. У фокусі – громадська та інша робота героїнь, їхня взаємодія з людьми всередині ромського середовища та поза ним, зокрема, в контексті традиційних гендерних ролей, а також їхні спогади, роздуми та повсякдення.

Окрім серії відео, результатом роботи стануть сім фотопроектів: із кожною з героїнь працює також фотохудожник.

Організатори проекту наголошують на тому, що його героїв більше, ніж сім – це також знімальна група, фотохудожники, студентська молодь, залучена до зйомок, оточення героїнь і потенційно всі глядачі фільму.

Режисер проекту Роман Блажан наголошує на тому, що свідомо уникає постановочного підходу, сценаріїв та ролей.

Відео- та фотоісторії активісток документує громадська організація “Платформа для змін “Ре:Дизайн” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: