В Україні з’явилося перше інклюзивне модельне агентство

Дата: 04 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У Харкові відкрили перше в Україні модельне агентство для людей з інвалідністю. 

Про це повідомляє пресслужба Харківської міської ради. 

 

Відкриття агентства відбулося в межах проєкту “Інклюзивна мода як засіб просування інклюзії та толерантності”, що реалізують у місті. На перший кастинг, за словами організаторів, прийшли близько 30 моделей. 

“На кастинг до нас зареєструвалися люди на інвалідних візках, із синдромом Дауна, проблемами слуху, зору та іншими видами інвалідності. Тепер вони вчитимуться ходити по подіуму, за їхньою участю проводитимуться фотосесії та інші заходи. До реалізації проєкту ми плануємо залучати різні організації та навчальні заклади, а також продовжимо працювати з модельєрами, щоб шити і представляти одяг для людей з особливими потребами”, – розповіла авторка ідеї створення агентства Олена Шингарьова

У майбутньому агентство працюватиме не тільки над професійною підготовкою моделей з інвалідністю, але й над розробленням адаптивної колекції одягу.

Подолати соціальні стереотипи щодо краси намагаються в різних куточках світу дуже багато людей. Раніше Центр прав людини ZMINA вже розповідав декілька історій, які доводять, що інвалідність не може стати на заваді мрії стати моделлю. Щоб переконатись у цьому, прочитайте про 19-річну Кейт Грант з Північної Ірландії, яка, незважаючи на синдром Дауна, стала лауреаткою престижного міжнародного конкурсу краси, або про британку Джоан Діон, яку все дитинство дражнили в школі “привидом” через колір шкіри. Згодом дівчина стала професійною моделлю і тепер знімається для обкладинок глянцевих журналів і рекламних кампаній модних брендів.

Історії успіху людей з інвалідністю є й в Україні: нещодавно 13-річна школярка з Вінниці Марія Гнатик перемогла на міжнародному конкурсі краси Top Model Interbriliant World Spring 2019. Дівчина, яка має синдром Дауна, стала зіркою в місті та окрім модельних досягнень має чимало інших.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter