В Україні створили онлайн-платформу, яка попереджуватиме ВІЛ/СНІД серед підлітків

Дата: 19 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

У Києві презентували інформаційну платформу Центр знань із профілактики ВІЛ/СНІДУ серед підлітків.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, платформа створена перш за все для представників державних та громадських організацій, а також для дослідників, батьків та самих підлітків.

“Сайт має розділ “Навчання” для кожної людини, починаючи від волонтера, який щойно прийшов навчитись в громадську організацію, до фахівців, яким потрібно оновити, підтвердити свої знання”, – каже Наталя Нахабич, кооридаторка проекту “Центр знань” від Інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременеко.

На сайті розміщена велика кількість вебінарів, які автори проводять на замовлення фахівців. Тренінг можна організувати і офф-лайн.

Окрім того, онлайн-платформа містить модулі літературою для самостійного навчання.

“Чому це важливо? Бо ці тренінгові компоненти розроблялись люди, які багато років займаються дослідженнями у цій сфері або є експертами. І це дійсно корисна інформація”, – пояснює Нахабич.

Ресурс містить, окрім іншого, бібліотеку з різноманітними нормативно-правовими документами, дослідженнями, презентаціями, інфографіками, а також відеотеку документальних роликів.

“Ідея сторінки полягає в тому, щоб у підсумку цей сайт став майданчиком для фахівців, де вони б ділились своїми ефективними напрацюваннями. Ми просимо людей поділитись своїми власними практиками”, – каже координаторка.

Платформа “Центр знань” передбачає також консультації з фахівцями з різних питань.

“У нас є психологи. Ось, наприклад, Яна Памфілова – консультант-підліток, який може поговорити на рівних з тобою. Також є юдирична консультація, адже, як показує досвід, підлітки не знають своїх прав”, – розповідає Нахабич.

Як розповідають автори, бували випадки, коли 14-річний підліток захотів протестуватись самостійно, але його не допустили, вимагаючи привести батьків. До центру також звертаються діти після того, як їхній ВІЛ-статус був розкритий в найближчому середовищі.

Центр знань містить карту послуг, на якій розміщені не тільки послуги медзакладів, а і послуги юристів.

“Тут можна зайти й подивитись, де у твоєму районі знаходиться медзаклад. На карті можна обрати консультацію юриста. От наразі є 16 юристів, які готові підліткам навіть допомогти написати скаргу до правоохоронних органів, суду”, – каже Нахабич.

Як повідомлялось раніше, молоді українці віком 15 – 24 років є однією з найвразливіших груп населення, що зазнають ВІЛ-інфікування через відсутність ВІЛ-профілактичної інформації та високу ранню (навіть у віці до 15 років) сексуальну активність.

Матеріал вийшов за підсумками Міжнародної науково-практичної конференції “Ефективні підходи в роботі з підлітками, які мають досвід вживання психоактивних речовин”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: