В Україні середня зарплата складає 190 євро і є найнижчою в Європі

Дата: 11 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні в Україні найнижча середня зарплата в Європі через падіння гривні в останні роки.

Інфографіку з такими даними опублікував сайт Texty.org.ua.

Так, українці в середньому зароблять 190 євро на місяць. На другому місці – Молдова (216 євро), на третьому – Азербайджан (232 євро). Це дані по “чистих” зарплатах, переведені в євро, однак при врахуванні зарплатні “до податків” Україна все одно опиняється на останньому місці, пише Texty.org.ua.

При перерахуванні на “купівельну спроможність” Україна на третьому знизу місці – менша купівельна спроможність людей тільки в Молдові та Вірменії, де зарплати трохи вищі, але при цьому ціни відносно зарплатні більші.

По Україні середня “чиста” зарплата вирахувана як 5 918 гривень (а зарплата до податків – аж 7 350, за даними Мінфіну).

Правозахисники зауважують, що рівень доходів населення також зумовлює ситуацію з правами людини в країні. Так, вони зауважили, що у 2017 році українська влада масово порушувала економічні та соціальні права громадян. Це, за словами правозахисників, поставило велику частину населення країни за межу виживання. Наприклад, Харківська правозахисна група констатує, що бідність працюючих стала повсюдним явищем.

Окрім того, правозахисники наголошують на розриві між доходами багатих та бідних. Вони вважають таку тенденцію загрозливою для існування держави. Якщо у 2006 році розрив у доходах між бідними та багатими був 1 до 10, у 2016 – 1 до 30, то у 2017 – 1 до 40. Тоді як у країнах ЄС такий показник складає 1 до 5.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: