В Україні переселенцям планують надавати кредити на навчання

Дата: 04 Червня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні можуть почати надавати переселенцям довгострокові пільгові кредити на навчання.

Про це повідомила на прес-конференції в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

За її словами, це питання зараз обговорюють у Мін’юсті.

“Якщо в Мін’юсті все швидко підготують, то нам вдасться подати документи в Кабмін. Я не хочу зараз коментувати це питання, адже воно непросте, бо така допомога вже передбачена іншою постановою – “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти”, але це буде вагома допомога для переселенців”, – зауважила чиновниця.

Такі дії уряду повинні допомогти тим абітурієнтам з окупованих територій, які не змогли вступити на бюджетну форму навчання та перевестись на неї під час зарахування. За словами Кретович, зараз в Україні майже всім переселенцям намагаються допомогти вступити за держзамовленням.

“Якщо абітурієнт не пройшов на бюджет, то він пише заяву на отримання освіти на контрактних засадах, але під час перерозподілу місць у серпні-вересні їх можуть перевести на державне. В минулому році ми таким чином перевели всіх кримчан, які обрали українські виші”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, що з 4 червня в Україні офіційно почали працювати освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, які допомагають абітурієнтам з окупованих територій та лінії розмежування вступити до українських ВНЗ.

Цього року для вступу їм не потрібен паспорт, атестат та сертифікат ЗНО; на місцях вони повинні скласти підсумкову атестацію з української мови та історії України, яка зараховується замість незалежного оцінювання, та іспит на вибір, який визначає навчальний заклад.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: