В Україні можуть змінити статтю Кримінального кодексу, що дискримінує чоловіків

Дата: 11 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

До статті 79 Кримінального кодексу України можуть внести зміни, які дозволять звільняти від відбування покарання з випробувальним терміном не тільки жінок, але й чоловіків.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженої  Верховної Ради з прав людини.

Зараз тільки жінки в Україні можуть розраховувати на звільнення від покарання, якщо мають дітей до семи років або вагітні.

“Суд може звільнити таких засуджених від відбування як основного, так і додаткового покарання з встановленням іспитового строку в межах строку, на який, згідно з законом, жінку може бути звільнено від роботи у зв’язку з вагітністю, пологами і до досягнення дитиною семирічного віку”, – йдеться в статті.

Чоловіки, які мають дітей віком до семи років, позбавлені права на звільнення від відбування покарання з випробуванням, що, на думку Уповноваженої, є дискримінацією за ознакою статі.

“Законодавством України передбачено рівні права на виховання та догляд за дитиною для жінок і чоловіків”, – констатують в офісі Уповноваженої.

Чиновники хочуть внести зміни до зазначеної статті кодексу в частині надання суду можливості звільняти засуджених чоловіків, зокрема, які виховують дітей без матері або якщо мати дитини тривалий час перебуває в лікувальному закладі. Чоловіків пропонують звільняти від відбування покарання за винятком засуджених на строк більше п’яти років за тяжкі й особливо тяжкі, а також корупційні злочини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: