В українців у Криму можуть відібрати земельні ділянки

Дата: 25 Травня 2015
A+ A- Підписатися

У Криму громадяни України, які є власниками земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зможуть вільно розпоряджатися ними лише до серпня цього року.

Як пише портал “Новини Криму“, про це на прес-конференції у Сімферополі повідомила директор юридичної фірми “Консультаційний центр” Марина Єпішева. За її словами, в Росії іноземні громадяни не можуть володіти землями сільськогосподарського призначення. При цьому в Криму багато ділянок українських власників, які здають їх в оренду на термін до 49 років. За російським законодавством такі угоди необхідно переоформити, при цьому українці не можуть бути власниками землі.

Зараз для договору оренди необхідне російське свідоцтво про реєстрацію. У перехідний період у нас були проблеми з реєстрацією великих сільгосппідприємств, де угоди оренди були українські. Людям потрібно було працювати, і ми йшли назустріч і оформляли угоди за кадастровим паспортом з урахуванням подальшої реєстрації. Але зараз все суворо“, – зазначила юрист.

Марина Єпішева підкреслила, що зараз жодна ділянка не була переоформлена, а в українських власників немає достовірної інформації про новий порядок володіння.

Вона додала, що з 15 травня розробляється механізм спрощеного розірвання довгострокових угод оренди землі.

Нагадаємо, громадяни, які покинули окуповану Росією територію Криму і не сплачують податок на оренду землі, можуть втратити свої земельні ділянки. Голова комітету Державної Ради РК з економічної, бюджетно-фінансової і податкової політики Віталій Нахлупін повідомив, що можливий перегляд угод про передачу ділянок, якщо оплата не надходить протягом двох-трьох місяців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: