У Торецьку поліція звинувачує в сепаратизмі проукраїнську активістку-правозахисницю

Дата: 11 Липня 2016
A+ A- Підписатися

У Торецьку представники місцевої поліції 9 липня увірвалися в будинок до керівниці громадської організації “Екологія та соціальний захист” Ольги Руденко і вимагали пройти з ними до відділку поліції.

Про це пише на своїй сторінці в Facebook журналіст, директор Еколого-культурного центру “Бахмат” Володимир Березін.

“Подзвонила людина, якій я багато років тому допоміг увійти до громадського руху, яка стара лідером громади Торецька (колишній Дзержинськ), істинний патріот України (був з нею на зв’язку всю окупацію) знана і шанована усіма активістами області Ольга Руденко … Сказала, що сьогодні до неї в квартиру увірвалися троє представників (як сказали) обласної поліції, сказали, що вона сепаратистка і щоб збиралася. Підставу назвали – вона на сайті “Миротворець”. Вона стала протестувати, сказала, що на “Миротворці” її немає, що звернеться до Уповноважего з прав людини. Тож вони пішли, але пообіцяли з нею разібратися “, – пише Березін.

Березін пише, що подзвонив начальнику Бахмутського відділення поліції, який керує і Торецькою поліцією, В. Гончарову і він підтвердив, що до “Ольги Петрівні був такий візит, але не тому що вона на “Миротворці”, а тому що” був сигнал”” .

“Я йому пояснив, що О.Руденко безкоштовно займається боротьбою з сепаратистами, а ці “професіонали” за державні гроші. Тому, як мінімум, вони повинні прийти і вибачитися”, – зазначає Березін.

Він закликає громадські організації та ЗМІ максимально швидко і голосно відреагувати на цей інцидент, дати оцінку таким діям.

І нагадує, що “до цього подібний інцидент був з Галиною Олейниковою з Бахмута”.

Як відомо, Ольга Руденко крім керівництва екологічною організацією в даний час розвиває два проекти: один пов’язаний з правовою допомогою ромам, інший повинен навчити їх, як евакуюватися.

На сайті “Миротворець” розміщується інформація про українців, які співпрацюють з окупаційними властями так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Фото з Facebook Ольги Руденко

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: