У сирійській в’язниці стратили 13 тисяч осіб – Amnesty International

Дата: 07 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Близько 13 тисяч осіб були страчені протягом п’яти років в сирійській урядовій в’язниці Сайдная поблизу Дамаска.

Про це у своєму звіті повідомила міжнародна правозахисна організація Amnesty International, повідомляє AFP.

Доповідь складена на основі інтерв’ю 84 свідків, включаючи охоронців, в’язнів і суддів.

У ній зазначається, що принаймні один раз в тиждень в період з 2011 по 2015 рік, групи до 50 осіб вивозили з тюремних камер для судових процесів, били, а потім вішали “посеред ночі і в обстановці повної секретності”.

“Протягом усього цього процесу вони залишалися з зав’язаними очима. Вони не знали, коли і як вони помруть, поки навколо їхньої шиї не зав’язували петлю”, – йдеться у доповіді.

Більшість жертв були цивільними особами, як вважається, вони виступали проти уряду президента Башара Аль-Асада.

“Вони тримали їх (повішеними) там протягом 10-15 хвилин. Коли вішали молодих, то через невелику вагу вони одразу не помирали. Помічники офіцерів тягнули їх вниз і ламали шию”, – сказав  колишній суддя, який був свідком страти.

Amnesty International заявила, що подібні практики прирівнюються до воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Організація звинуватила сирійський уряд у проведенні “політики винищення”.

Полонених ґвалтували або змушували ґвалтувати один одного, і охоронці годували в’язнів, кидаючи їжу на підлогу камери, яка часто була вся в бруді і крові.

Як стверджують в Amnesty International, процедура повішення санкціонована на найвищому урядовому рівні.

“Смертні вироки затверджують верховний муфтій Сирії, або міністр оборони, або начальник Генштабу, які уповноважені діяти від імені президента Башара Асада”, – йдеться у доповіді правозахисників.

Влада Сирії закрила для Amnesty International в’їзд у країну після початку громадянського конфлікту у 2011 році. З тих пір у правозахисників немає доступу в райони, що перебувають під контролем уряду, тому більшість інтерв’ю записали на території південної Туреччини або телефоном.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: