В СБУ кажуть, що безсилі проти сайту “Миротворець”

Дата: 12 Липня 2016
A+ A- Підписатися

У СБУ заявили, що в Україні відсутні механізми блокування скандального сайту “Миротворець”.

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, пишуть Українські Новини.

“Повідомляємо, що на сьогодні в Україні відсутній законодавчо визначений механізм блокування доступу користувачів до інтернет-ресурсів, які використовуються для розміщення контенту”, – сказано в ньому.

СБУ підкреслює, що Національна поліція розслідує кримінальне провадження за фактом публікації сайтом “Миротворець” персональних даних представників ЗМІ, які отримали акредитацію в самопроголошених Донецької і Луганської “народних республіках” і в Міністерстві закордонних справ Росії.

Водночас вказується, що 11 травня прокуратура Києва внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про поширення сайтом “Миротворець” персональних даних журналістів з кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу.

Розслідування доручено проводити Печерському управлінню поліції Головного управління Нацполції в Києві.

Нагадаємо, 10 травня більше ніж 4 тисячі прізвищ журналістів, акредитованих в так званих ДНР / ЛНР, були розміщені в мережі скандальним сайтом “Миротворець”.

Журналісти “Громадське.tv”, “Українська правда”, “Громадське радiо”, “Радіо Свобода”, The New York Times, Gazeta Wyborcza та інших видань попросили правоохоронців розслідувати публікацію сайтом “Миротворець” списків журналістів, які отримали акредитацію.

Європейський Союз закликав українську владу прибрати опубліковані сайтом “Миротворець” особисті дані акредитованих журналістів.

16 травня сайт “Миротворець” оголосив про своє закриття. Однак уже 19 травня оголосив про відновлення роботи.

А вже через кілька днів на сайті були опубліковані персональні дані журналістів, офіційно акредитованих для роботи на території РФ. Серед журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українські журналісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: