В ООН закликали українських політиків сприяти толерантності до ЛГБТ-громадян

Дата: 10 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Експерт Організації Об’єднаних Націй з питань ЛГБТ Віктор Мадрігал-Борлоз закликав політичних лідерів України до сприяння толерантності та засудження ненависті.

Про це повідомляє “112 Україна”. 

Віктор Мадрігал-Борлоз

В Україні, за його словами, склалася ситуація, коли громадські погляди на права ЛГБТ-людей залишаються ураженими стигмою, а представники державної влади вважають, що сексуальну орієнтацію і ґендерну ідентичність не слід вивчати або обговорювати. 

“Самі ЛГБТ-особи вважають, що приховування своєї ідентичності є запорукою виживання”, – додав він.

Українська влада повинна бути прикладом у забезпеченні поваги до прав усіх людей за допомогою підвищення рівня обізнаності, освіти, діалогу, розширення прав і можливостей, зазначив Мадрігал-Борлоз.

Під час своєї роботи в Україні експерт не виявив ознак грубого або масового насильства стосовно окремих представників ЛГБТ-спільноти, але висловив стурбованість фактами насилля і заохочення ненависті до ЛГБТ-українців з боку праворадикалів, а також тим, що чиновники сприяють поширенню стереотипів і дискримінації.

“Я також із жалем констатую роль групи церков, яка активно працювала над блокуванням законодавства, спрямованого на захист прав ЛГБТ-осіб. Для протидії дезінформації і руйнування шкідливих міфів і стереотипів державі слід негайно провести загальнонаціональну просвітницьку кампанію, яка сприятиме розумінню і толерантності замість ненависті й упередженості”, – заявив Мадрігал-Борлоз.

Експерт закликав українську владу ефективно виконати заходи, передбачені Планом дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Як відомо, більшість українців доброзичливо ставляться до представників інших національностей, проте у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-українців, що виявляється в непоодиноких випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканність, на повагу до людської гідності, свободу слова і мирних зібрань, а також у скоєнні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: