В ООН розказали, що може стояти за глобальної кібератакою

Дата: 29 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій.

Про це повідомив 29 червня голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш, передає “Радіо Свобода”.

Програмне забезпечення, використане під час атаки цього тижня, було складнішим, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry, відзначив фахівець. Але ініціатори нової атаки є недосвідченими в питанні збирання викупу від жертв в обмін на розблокування їхніх комп’ютерів, твердить Волш.

Це дозволило 28 червня заблокувати обліковий запис і унеможливити отримання грошей.

“Це може бути будь-хто: від одного хлопця, що сидить у підвалі, до національної держави”, – сказав голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш.

Водночас в Національній поліції України повідомили, що за останні дві доби від вірусу постраждали 1 508 юридичних та фізичних осіб.

Із них 178 звернулись до поліції з офіційними заявами: це 52 приватні організації, ще 26 звернень надійшло від державних установ.

У всіх інших випадках потерпілі зверталися до поліції винятково з метою отримання консультацій.

На даний час 115 таких фактів зареєстровано в журналі Єдиного обліку про вчинені кримінальні порушення та інші події. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації.

За 63 фактами відомості вже внесено до ЄРДР за ст. 361 КК України.

Зазначається, що кіберполіція спільно з провідними фахівцями як українських IT компаній, так і зарубіжних організацій (Європол, Cisco), працюють над подоланням наслідків вірусної атаки.

Як відомо, 27 червня в Україні розпочалася масштабна вірусна атака, яка вразила комп’ютери уряду, банків, державних і приватних підприємств, а також низку ЗМІ. Згодом про кібератаки повідомили і в інших країнах.

Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині “вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі”, повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою опинилася державна корпорація “Роснєфть”.

28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними.

Вірус Petya.А шифрує дані на комп’ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп’ютерної безпеки радять нічого не платити – жодних ключів після виплати грошей власники уражених комп’ютерів не отримують.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: