В ООН переконані, що СБУ практикує тортури – експертка

Дата: 03 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Україна має забезпечити доступ представників ООН до місць, в яких можуть позбавляти волі та катувати затриманих.

Про це йдеться у статті керівниці Центру інформації про права людини Тетяни Печончик на ЄвроПравді.

Як пише авторка, 25 травня Україна опинилась в центрі міжнародного скандалу, коли відмовилась допустити делегацію підкомітету ООН проти катувань до неофіційних місць несвободи СБУ. 

Місія була змушена виступити із заявою, повідомивши про призупинення свого візиту. 

“Цей скандал… привернув увагу до проблеми, на яку в Україні вже два роки заплющують очі: існування незаконних місць позбавлення волі, які контролює СБУ”, – йдеться у статті

Моніторингова місія ООН з прав людини, яка працює в Україні з березня 2014 року, неодноразово повідомляла про існування таких місць. За словами голови місії Фіони Фрейзер, неофіційні місця несвободи є у Харкові, Запоріжжі, Маріуполі та Краматорську.

В ООН називають достовірними повідомлення від жертв тортур та їхніх родичів. Експерти організації переконані в тому, що в Україні поширена практика позбавлення працівниками СБУ затриманих будь-яких контактів із сім’ями та доступу до адвоката.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН з прав людини, станом на лютий 2016 року в будівлі Харківського обласного управління СБУ незаконно перебувало під вартою без зв’язку із зовнішнім світом від 20 до 30 осіб.

“Є висока імовірність, що нашій державі доведеться заплатити за ці порушення вже в найближчому майбутньому в Європейському суді з прав людини. В ЄСПЛ вже пішла одна із таких справ – “Марецький та інші проти України”, – йдеться далі у статті.

Детальніше про ситуацію з ймовірним катуванням затриманих в Україні у матеріалі: Потаємні місця несвободи: що ховає СБУ від делегації ООН проти катувань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: