В ООН нагадали про захист цивільних в АТО на лінії зіткнення

Дата: 23 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) шкодує, що українській владі не вдалось перемістити цивільних із лінії розмежування в селі Зайцеве Донецької області. 

“УВКПЛ звертає увагу на озвучену наприкінці червня пропозицію військово-цивільної адміністрації Бахмута перемістити людей, які досі проживають у Жованці — підконтрольній уряду частині села Зайцеве, розділеного лінією зіткнення, задля їх безпеки”, — йдеться у доповіді у 19-ій доповіді ООН про ситуацію з правами людини в Україні.

В ООН називають цю ініціативу неуспішною через відсутність належної фінансової компенсації, умов для тимчасового розміщення осіб та побоювання людей про розграбування та руйнування їх будинків.

В УВКПЛ нагадують, у тих випадках, коли використання певної місцевості є виправданим з точки зору військової необхідності, сторони мають захищати цивільне населення, яке проживає поруч. 

“Якщо виникає необхідність в евакуації місцевого населення, її треба проводити добровільно із забезпеченням процедурних гарантій та засобів правового захисту. Зокрема, необхідно забезпечити можливість людей зареєструватися як внутрішньо переміщені особи (ВПО), навіть у випадку переміщення в межах одного населеного пункту, належне житло (яке, зокрема, буде відповідати потребам людей з інвалідністю) та компенсацію”, — пояснюють в ООН.

Окрім цього, в ООН наголошують, що військові цілі поблизу цивільних об’єктів і об’єктів інфраструктури, необхідних для виживання цивільного населення, наражають на небезпеку такі об’єкти. Зокрема, внаслідок обстрілів лікарням і школам з обох боків від лінії зіткнення, було нанесено шкоду.

УВКПЛ вказують, що 28 травня зафіксували прямі попадання у центральну лікарню та школу № 2 у підконтрольній Києву Красногорівці. На даху лікарні був нанесений великий чотирьохметровий червоний хрест. 15 червня та 17 червня снаряди влучили в інтернати у контрольованому незаконними збройними формуваннями селищі Трудовське у Петрівському районі Донецька та в Ясинуватій відповідно.

Раніше правозахисники задокументували за десять місяців обстріли 24 закладів охорони здоров’я, 12 фактів розміщень озброєних людей та військової техніки на територіях цих закладів. 

Раніше повідомлялось, бойовики незаконних збройних формувань Донеччини та Луганщини обстріляли селище Зайцеве під час роботи гуманітарної місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: