В ООН може з’явитися мережа жінок-миротвориць

Дата: 15 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн виступила за створення глобальної мережі жінок-миротвориць ООН. 

Про це повідомляє сайт “50%” з посиланням на видання Zeit Online.

Такий крок, за її словами, посилить видимість жінок серед миротворців ООН, що збільшить їхні можливості. 

“Нам потрібні приклади для наслідування, щоб стимулювати уяву, потрібні успішні жінки-наставниці, які зможуть розповісти свої історії молодим жінкам і поділитися своїм досвідом”, – наголосила вона.

Німеччина, за словами фон дер Ляєн, всіляко підтримуватиме створення глобальної мережі жінок-миротвориць, а також за допомогою цього проекту збирається досліджувати фактори, які заважають жінкам робити військову кар’єру у своїх країнах. Ініціативу міністерки оборони підтримав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш та запевнив, що жінки в блакитних шоломах значно підвищують ефективність миротворчих операцій, створюють “менш конфронтаційну атмосферу”, ніж чоловіки на КПП, а також тонше відчувають, а тому частіше помічають і фіксують випадки сексуального насильства та сексуальної експлуатації, що допомагає боротися з негативними тенденціями.  

За даними ООН, сьогодні в лавах миротворців, які налічують приблизно 125 тисяч осіб, жінки становлять 3% військовослужбовців і 10% поліцейських. Водночас організація “заохочує і пропагує прагнення до більш активного залучення жінок для служби в армійських і поліцейських контингентах”, а відповідальність за практичний аспект реалізації цієї політики поклала на держави-члени. 

“Жінки-миротворці слугують прикладом для місцевого населення, надихаючи жінок і дівчаток, що живуть у суспільстві, де часто домінують чоловіки, на боротьбу за свої права і участь у мирних процесах”, – розповідають там. 

Присутність жінок-миротворців, на думку експертів ООН, може сприяти ослабленню конфлікту і протистояння, поліпшувати можливості доступу і підтримки для місцевих жінок, слугувати рольовою моделлю, посилювати почуття захищеності у місцевого населення, зокрема у жінок і дітей, а також розширювати спектр професійних навичок у межах миротворчої місії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: