В окупованому Криму трьох кримських татар арештували на 2 місяці

Дата: 04 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму так званий Київський районний суд Сімферополя обрав утримання під вартою на 2 місяці для трьох кримських татар і одному призначив домашній арешт за нібито “екстремістську діяльність”.

Про це у Facebook повідомили активісти спільноти “Кримська солідарність”.

“У російському суді все традиційно. Люди похилого віку і багатодітні батьки у в’язниці. За релігію і національність”, – сказано в публікації.

Відзначається, що Сейран Мустафаєв був відправлений під домашній арешт на 2 місяці. Залу суду він покинув під конвоєм.

На два місяці до слідчого ізолятора були відправлені Ренат Сулейманов і Арсен Кубедінов, 64-річний Талят Абдурахманов – на 1 місяць і 26 днів.

“Підконтрольний Кремлю “суддя” не взяв до уваги ні вік Абдурахманова, ні те, що на утриманні Кубединова знаходяться четверо дітей, найстаршому з яких 10 років”, – прокоментували вердикт судді активісти.

“Поважного віку літня людина ледве чує слова судді. У місцевому самоврядуванні селища, в якому проживає Талят к’артбаба, побоялися дати на нього характеристику, тому що в спокійному кримському селищі ніколи і ніхто не бачив такого масового, показового обшуку”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що адвокат наполягав на тому, що вина Талята Абдурахманова не доведена, ні прямо, ні побічно, і що не зрозуміло, що конкретно він скоїв. Однак суд не взяв це до уваги.

“Обтяжуючою обставиною” для затриманих стала наявність у них українських паспортів. Прокурор і слідчий наполягали в суді на тому, що вони можуть “втекти” на підконтрольну Україні територію.

За інформацією адвоката Едема Семедляева, кримінальну справу проти затриманих було порушено 29 вересня за їх приналежність до релігійної громади “Табліг джамаат”, забороненої в РФ.

Як відомо, 2 жовтня в окупованому Росією Криму силовики затримали чотирьох кримських татар. Раніше в їх будинках були проведені обшуки, на які не пустили адвокатів. 

За даними активістів, затриманих звинуватили у створенні екстремістського осередку  ісламської організації “Таблігі Джамаат”.

“Таблігі Джамаат” – аполітичний релігійний рух, організований у 1926 році в Індії Мауланою Мухаммадом Ільясом. Головною метою руху вважається духовне перетворення в ісламі широких мас людей і звернення до мусульман незалежно від їхнього соціального та економічного статусу. У 2009 році Верховний суд Росії визнав організацію екстремістською і заборонив її діяльність.

Як відомо, з переходом Криму під контроль Росії на півострові ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники характеризують це як “боротьбу з інакомисленням”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: