У Криму проукраїнського активіста Балуха засудили до 3 років і 7 місяців колонії

Дата: 04 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні в окупованому Криму Роздольненський районний суд засудив проукраїнського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії на поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, вирок винесла суддя Марія Бедрицька.

Балуха звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку.

Балух своєї провини не визнав. Захист українця заявив, що справу проти нього сфабриковано і його вирок буде оскаржений у вищих інстанціях.

Суддя, зачитуючи вирок, оголосила, що всі докази, зібрані слідством, законні.

Аргументи про незаконність обвинувачення і доводи захисту про можливе підкиданні доказів суд вважає безпідставними.  

“Обставин, що пом’якшують відповідальність, “судом” не встановлено”, – заявила Бедрицька.

Виступаючи 1 серпня на засіданні суду з останнім словом, Володимир Балух заявив, що кримінальна справа проти нього – це політичне замовлення і докладно розповів про причини фальсифікації кримінальної справи проти нього.

На засіданні суду 27 липня у Балуха піднявся тиск і йому викликали “Швидку допомогу”. Захист українця заявив тоді, що всі документи, які представила сторона обвинувачення, були складені з процесуальними порушеннями. Крім того, в документах слідства відрізняються дані по кількості патронів і вазі тротилу, які нібито були знайдені на горищі будинку українця.

Як відомо, 8 грудня 2016 року ФСБ провела обшуки в будинках Балуха і його матері в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, після чого його затримали. Силовики заявили, що знайшли на горищі його будинку патрони і динаміт.

12 грудня Роздольненський райсуд постановив заарештувати Балуха на місяць. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були із суттєвими порушеннями.

2 березня стало відомо, що суд продовжив арешт Балуху до 4 червня 2017 року.

Переслідування Балуха триває ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМІ повідомляли також на початку 2016 року.

У грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишався там і після окупації Криму Росією. Він відкрито заявляв, що не визнає анексію.

8 лютого 2017 року російський правозахисний центр “Меморіал” заявив, що вважає арештованого в Криму українського активіста Володимира Балуха політв’язнем і вимагає його негайного звільнення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter