В Офісі Уповноваженого розповіли про плани на найближчі два роки

Дата: 05 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Працювати над подоланням наслідків конфлікту на Донбасі та окупації Криму – Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини представив нові стратегічні напрямки діяльності. 

Про це йшлося сьогодні під час прес-конференції “Виклики та пріоритети в діяльності Офісу Омбудсмана, 2018-2020 роки”. 

Сьогодні державі не вистачає розуміння того, як виглядатиме той день, коли Україна відновить контроль над кордоном, що тоді буде з правами людини“, – пояснила Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини. 

Вона наголосила, що надважливим в контексті цього є питання кримінальної відповідальності мешканців тимчасово непідконтрольних Україні територій: “Людина, яка викладала математику в Донецькій школі, та з якихось причин залишилась там працювати. Чи має вона нести кримінальну відповідальність? З моєї точки зору – ні. Але повинна бути жорстка кримінальна відповідальність для кожного, хто дозволив собі порушення прав людини і злочини проти людяності”.  

Валерія Лутковська

Валерія Лутковська повідомила, що спільно з правозахисниками, народними депутатами та журналістами вони вже працюють над концепцією законопроекту про перехідне правосуддя. 

Крім того, зазначила Омбудсман, серед нових пріоритетів також є підвищення рівня обізнаності щодо прав і свобод людини. Сьогодні вже діє такий проект як “Школа прав людини”. 

“Найближчим часом ми плануємо серію заходів, зокрема, для журналістів. Адже ЗМІ сьогодні, згідно з дослідженням, вважаються українцями одним з найбільш ефективних способів захисту своїх прав. Відповідно, журналісти мають знати, що таке права людини. Це також будуть заходи для держслужбовців. Ми хочемо розказати їм, як вони порушують права людини, коли не надають доступ до публічної інформації, неправильно використовують Закон про звернення громадян тощо”додала чиновниця.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: