В Одесі силовики та податківці побили представників в’єтнамської діаспори

Дата: 26 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Під час спецоперації силовиків Генпрокуратури за підтримки працівників Державної фіскальної служби в Одесі застосовували насильство до мешканців житлового комплексу “Лотос”. Постраждалі наполягають, що силовики пограбували 20 квартир.

Про це пише журналіст “Думської” Дмитро Жогов, який бачив протистояння силовиків та представників в’єтнамської діаспори, які проживають у ЖК “Лотос”.

“Вони бризкали в обличчя людей газ, які стали на їхньому шляху. Били палицями, не розбираючи, хто стоїть перед ними – молоді чоловіки або люди похилого віку. І повільно рухалися від воріт, розчищаючи від жителів місце для виїзду машини. Автомобілі, які заважали, були розбиті кийками і їх виштовхали на узбіччя”, – пише видання, вказуючи, що силовики сильно лаялись.

Журналіст стверджує, що при цьому вони виносили вилучені речі із житлового комплексу.

“В’єтнамці намагалися перешкодити вивезти “вилучене”, але відразу ж були побиті. У повітрі витав запах газу… Озброєні до зубів люди проти беззбройного натовпу. І тут в’єтнамці немов прокинулися, вони обрушили потік каменів на тих, хто у поспіху виїжджав машинами. Люди гналися за ними і молотили камінням. Таємничі автомобілі без номерів супроводжували і поліцейські машини. Все було марно. Кортеж зник”, – пише видання.

%%GALLERY%%

Мешканці у коментарях Пешому діловому запевняли, що силовики обшуковували кожну квартиру, хоча вони мали постанову про кілька квартир, у яких знаходились правопорушники. Силовики не складали жодних процесуальних документів при обшуку.

Валентина Кононюк, яка назвалась адвокаткою в’єтнамського земляцтва, стверджує, що у людей забрали документи на квартири, посвідки на проживання, у громадян України – паспорти і свідоцтва про народження українських дітей.

“Де це все зараз, незрозуміло. Адвокатів до справи не допустили, ніякої інформації. Ми навіть не знаємо, що і як оскаржити”, – каже вона, припускаючи, що тепер правоохоронці будуть шантажувати людей, погрожуючи депортацією.

“Вони забрали сумку з грошима. Я кажу: “Запишіть це в протоколі!”, а вони штовхнули мене на ліжко і забрали із собою два комп’ютери”, – цитує видання мешканку житлового комплексу.

Тим часом Генпрокуратура звітує про успішне проведення спецоперації. Відомоство повідомляє, що “злочинне угруповання спеціалізувалося на здійсненні широкого спектру злочинної діяльності”.

Йдеться про нелегальні фінансові операції та валюто-обмін, фальшивомонетництво, контрабанду підакцизних товарів (алкоголю та сигарет), делікатесних продуктів (ікри), незаконне переміщенні вогнепальної зброї та наркотичних засобів, а також підробленні офіційних документів.

Генпрокуратура звітує, що з незаконного обігу вилучено “національну та іноземну валюту, заготовки підроблених банкнот номіналом по 100 доларів США та валюти Євросоюзу, устаткування для рахування грошей, детектори банкнот”, а також кілька одиниць зброї, підроблені паспорти і наркотики”.

При цьому зауважує, що наразі проводиться комплекс заходів для встановлення кола учасників цього угрупування та зібрання доказів щодо доведення їхньої вини. Для цього проводяться слідчі і негласні слідчі розшукові дій, призначаються експертизи, допити свідків, потерпілих тощо.

“Думская” з посиланням на джерела повідомила, що МЗС Соціалістичної республіки В’єтнам викликав 24 травня українського посла в місті Ханой, якому вручили ноту протесту. Видання зауважує, що після конфлікту занепокоїлись й інші національні громади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: