В Одесі представники ЛГБТ-спільноти провели “Марш рівності”

Дата: 14 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

В Одесі 13 серпня відбувся Марш рівності – вулична хода на підтримку прав людини для гомосексуальних, бісексуальних і трансґендерних людей, в якій узяли участь близько 150 осіб.

Про це повідомляє сайт ЛГБТ-організації Гей-Альянс.

Згідно з повідомленням, під час заходу поліція забезпечувала охорону правопорядку. Територія по периметру була перекрита для проїзду.

Учасники маршу стартували о 10:00 від Воронцовського провулку і пройшли по Приморському бульвару до пам’ятника герцогу де Рішельє. Учасники та учасниці ходи несли в руках райдужні прапори, плакати, транспоранти і скандували українською мовою: “Маємо гідність – маємо право”, “Різноманітність – це суспільство, рівність – це майбутнє”, “Маємо право бути собою”, “Права людини понад усе”. На чолі колони несли великий плакат з написом в райдужних кольорах “Слава Україні! Рівності слава!”.

Учасники Маршу палнували дійти до будівлі мерії і завершити хід зверненням до влади міста. Однак на Приморському бульварі правоохоронці не дозволили колоні йти далі, оскільки попереду зібралася велика кількість противників Маршу і заради безпеки необхідно рух було припинити і згорнути акцію.

На знак протесту проти того, що поліція не змогла забезпечити подальший безпечний рух по бульвару, учасники та учасниці Маршу влаштували “сидячий страйк”, скандуючи при цьому: “Одеса без гомофобії”.

Від імені Прайду виступила глава оргкомітету ОдессаПрайд Анна Леонова: “Наші опоненти даремно сподіваються, що своїми діями зможуть змусити нас боятися, переховуватися. Одеса належить нам в тій же мірі, що й іншим жителям міста. Ніхто не може відібрати у нас право на мирні зібрання”.

Звернувшись до присутніх, представник КиївПрайд Зорян Кісь процитував відомі слова Махатми Ганді: “Спочатку вас не помічають, потім над вами сміються, потім борються з вами. А потім ви перемагаєте”.

Завершилася акція о 12:00 імпровізованим виступом харківського ЛГБТ-хору Dorothy’s Friends, який виконав пісню групи “Колір” “Хто, як не ми”. Потім демонстранти посідали в автобуси і поїхали в безпечне місце.

Гей-Альянс нагадує, що Марш рівності – фінальна подія Фестивалю квір-культури ОдессаПрайд – 2017. Фестиваль відкрився 9 серпня, його заходи проводилися відразу на декількох майданчиках. Програма фестивалю включала в себе культурно-освітні та правозахисні івенти, покликані популяризувати ідеї рівноправності, інклюзії та недискримінації.

“ОдессаПрайд” проходить з 2015 року з ініціативи “Гей-альянсу Україна”.

У позаминулому році одеська влада через суд домоглася заборони Маршу рівності. У 2016-му хода відбулася: акція стала першим в історії України успішно проведеним регіональним Маршем рівності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: