В ОБСЄ вимагають звільнення кримськотатарських громадянських журналістів

Дата: 18 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів “Кримської солідарності” після масових обшуків 27 березня в Криму та закликає до їхнього негайного звільнення.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, після повідомлень про арешт кількох громадянських журналістів у Криму Дезір засудив погіршення свободи слова і безпеки журналістів на окупованому півострові.

Арлем Дезір

“Практика придушення критичних голосів у Криму є неприйнятною. Я закликаю відповідальних за арешти поважати роль усіх дійових осіб ЗМІ і звільнити постраждалих журналістів. Вони повинні мати можливість виконувати свою роботу без надмірного втручання або страху перед насильством“, – заявив Дезір.

Крім того, Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ висловив стурбованість із приводу арешту кримськотатарського блогера Нарімана Мемедемінова, який із березня 2018 рік залишається під вартою за звинуваченням у “публічному заклику до терористичної діяльності”.

Як відомо, 27 березня в масових обшуків в Криму було затримано та заарештовано 23 кримських татар. Троє з них – Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв і Ремзі Бекіров – це громадянські журналісти, які співпрацювали із ініціативою “Кримська солідарність” та фіксували на мобільні телефони і поширювали інформацію про політично мотивовані переслідування в Криму. У Бекірова також була прес-карта російського інтернет-видання Грани.Ру, яку було вилучено під час обшуків у його домі.

12 квітня голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, виступаючи на конференції ОБСЄ, присвяченій безпеці журналістів, озвучила звернення ініціативи “Кримська солідарність” і закликала ОБСЄ “визнати важливу роль, яку відіграють громадянські журналісти Криму в умовах відсутності незалежної преси на окупованому півострові, а також висловити їм підтримку”.

У відповідь на заклик “Кримської солідарності” голова Національної спілки журналістів (НСЖУ) Сергій Томіленко також заявив, що НСЖУ підтримує громадянських журналістів Криму як колег в ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань, і готова включити їх до свого складу як журналістів, які в умовах відсутності свободи слова в Криму намагаються висвітлювати і документувати переслідування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: