У Криму переглянуть вирок активістові Балуху

Дата: 02 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Справу незаконно засудженого в Криму активіста Володимира Балуха Верховний суд Криму 2 жовтня надіслав на повторний розгляд, скасувавши вирок про 3 роки і 7 місяців тюремного ув’язнення.

 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на адвоката Балуха Дмитра Дінзе.

За його словами, кримінальну справу відправили на новий судовий розгляд в іншому складі суду. Однак запобіжний захід у вигляді утримання під вартою залишається в силі.

Нагадаємо, “суддя” “Роздольненського районного суду” Марія Бедрицька засудила Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (ч. 1 ст.222, ч.1, ст. 222.1.)

Кримчанина звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. Балух свою провину не визнав.

Після винесення вироку наприкінці серпня проти Балуха порушили ще одну кримінальну справу. В ІТТ сел. Роздольне на українця напав начальник ІТТ Валерій Ткаченко, а саме: вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Але після того, як Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії Ткаченка, той подав у відповідь свою скаргу на українця. За його заявою Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти Балуха за ч. 1 ст. 318 КК РФ.

Кримська правозахисна група заявила, що переслідування Володимира Балуха є політично мотивованим, а сам він є в’язнем совісті, оскільки перебуває в ув’язненні виключно за те, що мирно висловлював свої погляди, встановлював український прапор на даху будинку, в якому проживає, а також табличку на стіні будинку “вулиця Небесної сотні 18”.

Він незаконно позбавлений волі виключно за його переконання і публічну незгоду з діями Росії в Криму. З цієї причини де-факто влада Криму неодноразово допускала по відношенню до Балуха порушення прав і свобод, закріплених Конвенцією про захист прав людини і основних свобод, – права на свободу і особисту недоторканність, права на справедливий суд, права на свободу вираження поглядів, права на повагу до приватного і сімейного життя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: