В Криму після окупації засудили більше двохсот жінок

Дата: 08 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

240 жінок були засуджені до позбавлення волі в Криму після окупації півострова Російською Федерацією.

Про це йдеться у відповіді Федеральної служби виконання покарань у відповідь на запит Московської Гельсінської групи, текст якої має в розпорядженні Центр інформації про права людини.

За даними російської пенітенціарної служби, в період з 18 березня 2014 року по  15 червня 2016 року 240 жінок, засуджених на території Криму, були направлені з Сімферопольського СІЗО у виправні колонії для відбування покарання.

“Всіх цих жінок з Криму відправляють для відбуття покарання на територію РФ, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. У ньому міститься заборона для держави-окупанта на переміщення цивільного населення з чи на окуповані території. Наприклад, згідно з Римським статутом, насильницьке переміщення населення є одним із складів воєнних злочинів”, – прокоментувала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Вона також додала, що особливістю Криму є те, що до окупації на півострові не було пенітенціарних закладів, призначених для перебування жінок: всіх їх відправляли відбувати покарання до інших регіонів України.

“Зараз жінок відправляють до ВК-3 Краснодарський край, селище Двубратське; ВК -18 у місті Азов Ростовської області; до ВК-7 у м.Зеленокумськ Ставропольського краю; ВК-28 у м. Ленінськ Волгоградської області; до ВК-6 Республіки Адигея”, – повідомив експерт Регіонального центру прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

Крім жінок, у такому ж становищі і неповнолітні, адже у Криму немає призначених для них колоній. За даними Мартиновського, їх відправляють до колоній у Камишині Волгоградської області та Бєлореченську Краснодарського краю.

Фото Прочерк.info

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: