В Криму оскаржили відмову зупинити “реставрацію” Ханського палацу

Дата: 12 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Адвокат Микола Полозов оскаржив рішення Залізничного райсуду Сімферополя, який відмовився приймати позов про припинення реконструкції Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Полозов зауважив, що домогтися справедливості з боку російських судів майже неможливо, проте його скарга дозволить продовжити роботу у справі Ханського палацу в міжнародних органах.

Нагадаємо, на початку січня Харківська правозахисна група звернула увагу на реконструкцію Ханського палацу у Бахчисараї. Активісти дізналися, що дерев’яні укріплення палацу бетонують, а оригінальні втрачені плитки планують замінити іспанськими плитками “у старому стилі”. Більше того, в будівельної компанії “Кірамет” та московської архітектурної фірми “Атта” немає досвіду виконання реставраційних робіт.

Місяць тому колишня керівниця Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова направила позов до суду з вимогою зупинити “варварську реконструкцію” Ханського палацу. Проте Залізничний райсуд Сімферополя відмовив їй, мотивуючи своє рішення тим, що дії будівельної компанії “Кірамет” жодним чином не зачіпають її права, свободи та інтереси.

Ханський палац потрапив до попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО ще 2003 року, але необхідна робота для встановлення його міжнародного статусу досі не завершена. За словами колишнього голови Кримського комітету з міжетнічних відносин та депортованих народів Едема Дудакова, реставраційні роботи ставлять набуття цього статусу під загрозу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter